Yukarı
237011

CHP'li Abdül Batur manifestosunu açıkladı: "Önceliğimiz az hizmet alan bölgeler"

09 Şubat 2019 12:12

Ege'nin Sesi-Ulaş Üstündağ-Mustafa Gezğin/CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur İzmir basınının temsilcileriyle bir araya geldi. CHP Konak Başkan Adayı Abdül Batur kahvaltılı toplantıda Konak için 9 maddelik manifestosunu açıkladı. CHP’li Abdül Batur Konak’ı yeni bir boyuta taşıyacak olan hizmet anlayışını sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda daha az hizmet alan bölgelere de götüreceğini ifade etti.

"BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM"

Basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP’li Abdül Batur Konak’ta birinci önceliğinin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek: “ Vatandaşlarımız Konak’ta artık ekonomik ömürlerini doldurmuş ve hiçbir sosyal alanını bulunmayan mekanlarda yaşamak istemiyor. Yapılan anketlerde de vatandaşlarımızın talepleri bu yönde. Vatandaşlarımızın bir numaralı isteği kentsel dönüşüm. Biz vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda hizmet veren bir belediyecilik yapacağız. Elbette 5 sene içinde bütün sorunlar çözülmez. Gültepe’deki, Toros’taki ve Yenidoğan’daki vatandaşlarımızın isteklerini dikkate alacağız. İlk hedef olarak Gültepe’deki dönüşümü tamamlayacağız” dedi.

"NARLIDERE'DEKİ BAŞARILARIMIZ ORTADA"

Narlıdere'de kentsel dönüşüm alanında yaptığı başarılı çalışmaları anlatan CHP Konak Adayı Abdül Batur: “ 20 yıldan bu yana Narlıdere’de çok önemli hizmetler verdik. 1999 yılından beri Narlıdere’de bir çok yerde dönüşüm gerçekleştirdik. Yaptığımız başarılar ortada. Yaptığımız işlerle Narlıdere’yi çekim merkezi haline getirdik” dedi.

"KENT İÇİNDEKİ YÜKSEK YAPILAŞMAYA KARŞIYIM"

Konak’ta şehir merkezi içindeki yüksek yapılaşmaya sıcak bakmadığını ifade eden CHP’li Abdül Batur: "Ahmet Piriştina zamanında sivil toplum örgütleriyle beraber yüksek yapılaşmanın olacağı yer olarak Bayraklı’daki o alan belirlenmişti. Kent içindeki yapılaşmayı bozacak ve kentin genel görüntüsüne zarar verecek bir yapılaşmaya karşıyım. Yüksek yapılaşmanın Konak’ın şehir dokusuna uyacağını düşünmüyorum” dedi.

"DIŞARIDAN GELEN BİRİSİ GİBİ SADECE O BÖLGEYİ GÖRDÜ"

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin İzmir ve Konak ile ilgili olarak açıkladığı projeleri de değerlendiren CHP’li Abdül Batur: “Kemeraltı ile ilgili bazı şeylerden bahsetti. İzmir’e ve Konak’a dışarıdan gelen insanlar genellikle Kemeraltı’nı görür.  Kendisi de dışarıdan geldiği için Kemeraltı’ndan bahsetti. O bölge dışında başka bir şeyden bahsetmedi” dedi.

"AZ HİZMET ALAN YERLER ÖNCELİĞİMİZ"

Konak’a dair detaylı projelerini açıklayacağını ifade eden CHP’li Abdül Batur: “ Konak İzmir’in kalbi. Bu yüzden Konak’ı burada yaşayan insanlarla birlikte yönetmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın isteklerini ve şikayetlerini de dinliyoruz ve onları not ediyoruz. Önceliğimiz az hizmet alan yerler olacak. 9 maddelik bir manifestomuz var. Ve manifestomuzda Konak’ın çeperleriyle ilgili projelerimiz de olacak” dedi.

"KONAK'IN PLANMASINI YAPACAĞIZ"

Konak’ta ilk adım olarak şehrin planlamasını yapacaklarını ifade eden CHP’li Abdül Batur: “ Bir harita çıkaracağız. Ve bu harita üzerinden şehrin planlamasını yapacağız. Bu planlamayla Konak’ın dönüşümünü birlikte yapacağız. Konak aynı zamanda tarihi de bir yer. Biz Konak’ın tarihinin korunmasına öncelik göstereceğiz” dedi.

İŞTE CHP'Lİ ABDÜL BATUR'IN MANİFESTOSU:

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur belediye başkanı seçildiğinde yapacaklarını 9 maddelik bir manifesto ile açıkladı.

1-KENT PLANLAMASI

Konak’ta yapılacak olan yeni yapılaşmalar orada yaşayan insanların kültürüne ve dokusuna zarar vermeyecek. Mahalle dokusuna uygun olan yapılara izin verilecek.

2-TARİHİYLE YAŞAYAN KENT

Tarihi bir yer olan Konak’ın bu özelliği korunacak. Kentin planlanmasında tarihi doku da göz önüne alınacak.

3-KENT İÇİN AKILLI ÇÖZÜMLER

Konak’ın sorunlarının çözümlerinde mutlaka teknolojiden yararlanılarak akılcı çözümler üretilecek. Dijital alan belediyecilik hizmetlerinde kullanılacak.

4-ÇEVRECİ KENT

Konak sınırları içerisinde çevreye duyarlı bir belediyecilik anlayışı sergilenecek. Yapılacak olan işlerde doğanın ve yeşilin korunmasına özen gösterilecek.

5-SOSYAL BELEDİYECİLİK

Konak’ta sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde inşaların belediye ile devamlı irtibatta olunması sağlanacak. Kolay ve erişebilir bir belediye başkanlığı ve yönetimi olacak.

6-KATILIMCI KENT

Konak’ı ilgilendiren tüm kararlar yine Konaklılarla beraber alınacak. STK’lara ve meslek örgütleriyle beraber katılımcı bir yönetim anlayışı sergilenecek.

7-HESAP VEREBİLİR KENT

Belediyenin kaynakları doğru bir şekilde yönetilecek. Harcanan her kalemin hesabı verilecek.

8-DEĞER YARATAN KENT

Yapılacak olan hizmetlerle Konak’ı değeri artırılacak.

9-ÖZGÜR BİR KENT

Konak’ta yaşayan insanların değerleri özenle korunacak. Her insanın değerleriyle özgür bir şekilde yaşaması için çalışılacak.

 Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Beydağ'da Zabıta Haftası kutlandı

Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun yıl dönümü nedeniyle zabıta personeliyle bir araya gelerek, pasta kesip Zabıta Haftasını kutladı. Beydağ Belediye B...

Foça’da koronavirüs denetimleri

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen ‘‘Koronavirüs Denetimleri’’ genelgesi kapsamında Foça’daki işyerlerinde denetlemeler gerçekleştirildi.


Beydağ'da Başkan Yılmazlar Koronavirüs Denetiminde

Beydağ’da İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği "koronavirüs denetimleri" konulu genelgesi doğrultusunda yapılan denetimlerde İlçe Kaymakamı Abdurrahman Çelebi ile Belediye B...

Bergama’da ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ denetimi

İçişleri Bakanlığı'nın tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak başlattığı Koronavirüs Tedbirleri Denetimi, Bergama'nın 137 mahallesinde de sabahın erken saatlerinden itibaren yapılmaya başlandı....


İzmir'de kadınlardan Dilipak hakkında suç duyurusu

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazısında İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara “fahişe” demişti. Toplumun büyük...

Ödemiş’te Koronavirüs tedbirleri denetimi

“Kontrollü sosyal hayat dönemi” denetimleri ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelge kapsamında Ödemiş’te de Koronavirüs tedbirleri denetlendi. Ödemiş Kaymakamı Fatih A...


Torbalı Belediyesi üniversite tercihleri

Torbalı’da öğrencilerin, hayalleri ve başarıları doğrultusunda kalıcı adımlar atmasını hedefleyen Torbalı Belediyesi, YKS sınavında ter döken öğrenciler için Tercih Günleri düzenliyor. Bu...

Bornova meclisinde isim verme tartışması

Bornova Belediye Meclisi Ağustos Ayı toplantısı  Belediye Başkan Vekili Hüseyin Ünal’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Çamdibi’nde yer alan bir müteahhit firmayla iki yıl önce yapılan pr...


Oasis Aquapark’ta güvenli eğlence

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İZENERJİ şirketinin hissedarı olduğu Çeşme’deki Oasis su parkı, ailelerin çocuklarıyla birlikte eğlenebileceği havuzları, heyecan dolu kaydırak pa...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Serdar Ortaç kafaları karıştırdı

​Serdar Ortaç, Seçil Gür ile barışıp barışmadığına dair sorulara kafa karıştırıcı bir yanıt verdi. Ünlü popçu Serdar Ortaç ve eski sevgilisi Seçil Gür geride bıraktığımız gün İstinyePa...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Sağlıklı dondurma nasıl olmalı?

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti dondurmada katkı maddesi en az olanının sağlığa faydasının büyük olduğuna dikkat çeken KBB uzmanı Prof. Dr. Sefa Dereköy, “Şirin dükkanlardaki renk renk dondurmalardan tatmak için kuyruğa girenlerin çoğu buzlu katkılı yiyecek satın alıyor. İçeriğini bilmediğiniz sahte dondurmada enfeksiyon ve hastalık riski büyük...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR