Yukarı
241476

Erdoğan: Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya?

15 Mart 2019 17:48

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan Gaziantep'te konuştu. Erdoğan, Yeni Zelanda'da yaşanan katliama tepki gösterdi.

AKP'li cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'da camilere silahlı saldırıda bulunarak 49 kişinin yaşamına son veren katliamcının yayımladığı manifestoda kendisini hedef göstermesine tepki gösterdi.

Erdoğan, "Neymiş boğazın batısına geçmeyecekmişiz. İstanbul'a gelip hepimizi, öldürür bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarmış. Bu ifadeler kafalardaki hevesleri yaşatan ifadelerdir. Önce şunu bil, ben niye girdim içeri biliyorsunuz değil mi? Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya? Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak diye konuştu.

Erdoğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Taksim'de her yıl gerçekleştirilen Feminist Gece Yürüyüşü'ndeki ıslıklarla ezanın protesto edildiği tartışmalarını bir kez daha gündemine taşıdı.

Kadınlara, "Ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musunuz?" diye soran Erdoğan, yürüyüş izin valilikten izin alınması gerektiğini ileri sürerek, "Yazını yazacaksın, haberi vereceksin ve sana valilik nereyi uygun görürse toplantını da yürüyüşünü de orada yapacaksın. Ben öyle yapıyorum da sana ne oluyor da böyle yapıyorsun. Onun için gereği yapıldı o akşam onlar oradan dağıtıldı" ifadelerini kaydetti.

Erdoğan, ayrıca, "Bir ülke üretirse beka sorunu olmaz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik de eleştirilerde bulunarak, "Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Önce yatırım, yatırımdan sonra da üretim. Adamın haberi yok" dedi.

Gaziantep'te konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sen ne güzel bir şehirsin Gaziantep. Sizi yürekten selamlıyorum. Son 1 yıldır 4. defa Gaziantep'teyim. Var mı benim gibi gelen? Evliya Çelebi bu şehir için ne diyor: 'Tatlı yedikleri için tatlı dillilerdir' diyor. Tatlısıyla, kebabıyla, mutfağıyla ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden bu şehir için ne desek azdır.

Şanlıurfa'da insanlık tarihinin en eski izleri bulundu. Biz de 2019'u Göbeklitepe yılı ilan ettik. Göbeklitepe Şanlıurfa'nın yanında Gaziantep'in de turizmine katkıda bulunacaktır. İnşallah 31 Mart'ta Gaziantep yepyeni bir hizmet döneminin kapısını aralayacaktır.

Gaziantep bugüne kadar hep yanımızda oldu ama bu kez Antep'ten delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.

Bay Kemal sen hangi kafayı yaşıyorsun? Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Önce yatırım, yatırımdan sonra da üretim. Adamın haberi yok.

Birileri hep suyu bulandırmanın gayreti içerisinde. Kimse asıl niyetini söylemiyor, milletin akrşısına cilalı, makyajlı çıkıyor. Yağmur yağmaya başlayınca o cilaları akıyor.

Seçimlerde bir Cumhur İttifakı var bir de CHP'nin etrafında kurulan yanında adı İyi kendi bir hayli karışık olan bir parti ile, isminden başka bir geçmişi kalmayan Saadet Partisi var. Ama ittifakın asıl ittifakını saklamaya çalıştılar. Bu parti sabıkalı, bu partinin eli terör örgütünün elinde. Bu partiyi Kandil yönetiyor.  Gaziantep'te işler daha da karışık. Sırtını Kandil'e dayayan, oradan gücünü alan CHP aslında bunu destekliyor. Şu partinin adayı diyorsunuz aslında bakıyorsunuz başkasının adayı. Kimin kimi desteklediği belli değil. Türk siyasetini bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok.Çıkın delikanlı gibi kim kimi destekliyor, kim kimi kimin listesinden destekliyor söyleyin. CHP'nin listesinde HDP'nin, FETÖ'nün belediye başkan adayları cirit atıyor. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tepkisi

Bu ülke yol geçen hanı mı? Gereği yapıldı, o akşam oradan dağıtıldı. Ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musunuz? Dünya kadınlar günü için oraya gelmişler, Sen dünya kadınlar günü için oraya gelirken toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununu bilmiyor musun?

Bunun için ne yapacaksın en azından valiliğe müracaat edeceksin. Aradım valiliği böyle bir müracaatları var mı dedim. Yok dedi. Bu ülke yol geçen hanı mı? Bu ülkeyi eski Türkiye mi zannediyorsunuz? Yazını yazacaksın, haberi vereceksin ve sana valilik nereyi uygun görürse toplantını da yürüyüşünü de orada yapacaksın. Ben öyle yapıyorum da sana ne oluyor da böyle yapıyorsun. Onun için gereği yapıldı o akşam onlar oradan dağıtıldı.

"Kılıçdaroğlu niçin onların avukatlığını yapıyor?"

Sorulara muhatap olduğu televizyon programlarında asıl niyetini ifşa ediyor. Çıkıp diyor ki YPG Türkiye’ye saldırmaz. Madem öyle biz tepelerine binene kadar Afrşin’den Gaziantep!’e sıkılan kurşunlar nereden geliyordu?

Fırat’ın doğusundaki yerlerden ülkemize kurşun sıkan YPG değil mi? Çukur eylemleriyle şehirlerimizi alt üst eden, bombaları patlatan, Gaziantep’te Karşıyaka Polis Merkezi’nde 12 vatandaşımızı şehit edenler bunlar değil mi? Amerikalılar işlerine geldiği için bunları ayrıştırmaya çalışıyor da Kılıçdaroğlu’na ne oluyor. Onlar çıkarları olduğu için bunları yapıyor, Kılıçdaroğlu niçin onların avukatlığını yapıyor?

(Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddiaları) 600 bin dolar bir müvekkilini dolandırıyor ve adam dava açıyor. Yargıda kazanıyor. Şimdi bunu Ankara'daki adayları inkar ediyor. Bütün belgeler ortaya döküldü, gizleyecek yerleri kalmadı.

Erdoğan'dan kendisini hedef gösteren manifestoyu yayımlayan Yeni Zelanda'daki saldırgana tepki: Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak

Bu bildiride Müslümanlarla birlikte ülkemizi ve şahsımı da hedef alıyor. Neymiş boğazın batısına geçmeyecekmişiz. İstanbul'a gelip hepimizi, öldürür bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarmış. Bu ifadeler kafalardaki hevesleri yaşatan ifadelerdir.

"Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak"

Önce şunu bil, ben niye girdim içeri biliyorsunuz değil mi? Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya? Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak.

Erdoğan'dan İsrail'e: Be ahlaksız siz Filistin’in tamamını işgal ettiniz; Netahyahu zalimdir

İstanbul’a diyor ki Konstantinapol, Ayasofya’yı yeniden 'camiye' çevirecekmiş (Erdoğan'ın dili sürçtü). Bu millet var ya bu can bu bedende oldukça buna asla müsaade etmeyecek. İstrail’in başında bir tane soyguncu var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir başbakan var ya oğlu da tweet atıyor. Be ahlaksız siz Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz 1938’de neredeydiniz, imdi neredesiniz?

İşgal ettiniz. Elinizdeki güçle oradakileri evlerinden kovdunuz. Kadınlardan yaşlılara varıncaya kadar onlarca kişiyi mahkum ettiler. Netahyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden bir dünya aranıyorsa o da İsrail’dir.

Gerçek Gündem

 


Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

CHP'lileri üzen haber! Hayatını kaybetti

Eski İçişleri Bakanlarından CHP'li Hasan Güneş'in büyük oğlu Kutlan Güneş yaşamını yitirdi. CHP’li eski içişleri bakanlarından Hasan Fehmi Güneş’in oğlu Kutlan Güneş Ankara'da geçirdiğ...

CHP'li başkan hastaneye kaldırıldı

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul hastaneye kaldırıldı. Haberi Antalya Ak...


Zonguldak maden ocağından acı haber

Zonguldak Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde kaçak maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Soner Tarhan’ın cesedi, 3 saat süren çalışmanın ardından ocaktan çıkarıldı. ...

CHP'li Ali Topuz Türkiye'de

CHP’nin önde gelen isimlerinden eski bakan Ali Topuz, Levent Gök'ün girişimleri ile Türkiye'ye getirildi.​​ KKTC Girne’de 8 şubat’ta beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan CHP’...


Sarai Sierra davasında yeni karar

Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul Sarayburnu’ndaki surlarda cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın öldürülmesine ilişkin, Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen davada s...

39 Baro’dan ortak tepki

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) avukatları hakkında dün verilen kararla ilgili Türkiye’deki 39 ilin barosu ortak açıklama yaptı. Kanun Hükmünde Kararname (...


SGK Genel Müdürüne EYT’lilerden 18 bin imza

Emeklilikte yaşa takılan (EYT) metal işçileri Aile Çalışma Bakanlığı önünde eylem yaptı. “Emeklilik hakkımız engellenemez” diye slogan atan işçiler, topladıkları 18 bin imzayı SGK Genel M...

İmamoğlu, Yıldırım’ı bekledi gelmeyince ayrıldı

Zeynebiye Hareketi Gençlik Platformu'nun ev sahipliğinde Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Nevruz Şöleni gerçekleştirildi. Programın davetlileri arasında AKP'nin İstanbul Bü...


HDP’li Temelli: Kürt’üm, Türk’üm, Türkiyeliyim

Van'da, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından nevruz kutlaması organize edildi. Burada konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Cumhurbaş...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Eda Taşpınar ormanda sürpriz yaptı

Sosyetik güzel Eda Taşpınar, arkadaşının doğum gününü ormanda kutladı. Sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla ve her daim bronz olmasıyla gündemden düşmeyen Eda Taşpınar, yakın arkada...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Sağlığınızı kemik suyu ile koruyun

Ünlü Onkolog Doktor Yavuz Dizdar'dan SÖZCÜ'ye çok özel açıklamalar: Kemik suyu, ciğer, kokoreç, paça çorbası, işkembe yararlı mı zararlı mı? Sağlıklı beslenme sırları bu yazı dizisinde...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR