Yukarı
241476

Erdoğan: Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya?

15 Mart 2019 17:48

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan Gaziantep'te konuştu. Erdoğan, Yeni Zelanda'da yaşanan katliama tepki gösterdi.

AKP'li cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'da camilere silahlı saldırıda bulunarak 49 kişinin yaşamına son veren katliamcının yayımladığı manifestoda kendisini hedef göstermesine tepki gösterdi.

Erdoğan, "Neymiş boğazın batısına geçmeyecekmişiz. İstanbul'a gelip hepimizi, öldürür bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarmış. Bu ifadeler kafalardaki hevesleri yaşatan ifadelerdir. Önce şunu bil, ben niye girdim içeri biliyorsunuz değil mi? Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya? Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak diye konuştu.

Erdoğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Taksim'de her yıl gerçekleştirilen Feminist Gece Yürüyüşü'ndeki ıslıklarla ezanın protesto edildiği tartışmalarını bir kez daha gündemine taşıdı.

Kadınlara, "Ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musunuz?" diye soran Erdoğan, yürüyüş izin valilikten izin alınması gerektiğini ileri sürerek, "Yazını yazacaksın, haberi vereceksin ve sana valilik nereyi uygun görürse toplantını da yürüyüşünü de orada yapacaksın. Ben öyle yapıyorum da sana ne oluyor da böyle yapıyorsun. Onun için gereği yapıldı o akşam onlar oradan dağıtıldı" ifadelerini kaydetti.

Erdoğan, ayrıca, "Bir ülke üretirse beka sorunu olmaz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik de eleştirilerde bulunarak, "Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Önce yatırım, yatırımdan sonra da üretim. Adamın haberi yok" dedi.

Gaziantep'te konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sen ne güzel bir şehirsin Gaziantep. Sizi yürekten selamlıyorum. Son 1 yıldır 4. defa Gaziantep'teyim. Var mı benim gibi gelen? Evliya Çelebi bu şehir için ne diyor: 'Tatlı yedikleri için tatlı dillilerdir' diyor. Tatlısıyla, kebabıyla, mutfağıyla ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden bu şehir için ne desek azdır.

Şanlıurfa'da insanlık tarihinin en eski izleri bulundu. Biz de 2019'u Göbeklitepe yılı ilan ettik. Göbeklitepe Şanlıurfa'nın yanında Gaziantep'in de turizmine katkıda bulunacaktır. İnşallah 31 Mart'ta Gaziantep yepyeni bir hizmet döneminin kapısını aralayacaktır.

Gaziantep bugüne kadar hep yanımızda oldu ama bu kez Antep'ten delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum.

Bay Kemal sen hangi kafayı yaşıyorsun? Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli yatırım. Önce yatırım, yatırımdan sonra da üretim. Adamın haberi yok.

Birileri hep suyu bulandırmanın gayreti içerisinde. Kimse asıl niyetini söylemiyor, milletin akrşısına cilalı, makyajlı çıkıyor. Yağmur yağmaya başlayınca o cilaları akıyor.

Seçimlerde bir Cumhur İttifakı var bir de CHP'nin etrafında kurulan yanında adı İyi kendi bir hayli karışık olan bir parti ile, isminden başka bir geçmişi kalmayan Saadet Partisi var. Ama ittifakın asıl ittifakını saklamaya çalıştılar. Bu parti sabıkalı, bu partinin eli terör örgütünün elinde. Bu partiyi Kandil yönetiyor.  Gaziantep'te işler daha da karışık. Sırtını Kandil'e dayayan, oradan gücünü alan CHP aslında bunu destekliyor. Şu partinin adayı diyorsunuz aslında bakıyorsunuz başkasının adayı. Kimin kimi desteklediği belli değil. Türk siyasetini bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok.Çıkın delikanlı gibi kim kimi destekliyor, kim kimi kimin listesinden destekliyor söyleyin. CHP'nin listesinde HDP'nin, FETÖ'nün belediye başkan adayları cirit atıyor. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tepkisi

Bu ülke yol geçen hanı mı? Gereği yapıldı, o akşam oradan dağıtıldı. Ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musunuz? Dünya kadınlar günü için oraya gelmişler, Sen dünya kadınlar günü için oraya gelirken toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununu bilmiyor musun?

Bunun için ne yapacaksın en azından valiliğe müracaat edeceksin. Aradım valiliği böyle bir müracaatları var mı dedim. Yok dedi. Bu ülke yol geçen hanı mı? Bu ülkeyi eski Türkiye mi zannediyorsunuz? Yazını yazacaksın, haberi vereceksin ve sana valilik nereyi uygun görürse toplantını da yürüyüşünü de orada yapacaksın. Ben öyle yapıyorum da sana ne oluyor da böyle yapıyorsun. Onun için gereği yapıldı o akşam onlar oradan dağıtıldı.

"Kılıçdaroğlu niçin onların avukatlığını yapıyor?"

Sorulara muhatap olduğu televizyon programlarında asıl niyetini ifşa ediyor. Çıkıp diyor ki YPG Türkiye’ye saldırmaz. Madem öyle biz tepelerine binene kadar Afrşin’den Gaziantep!’e sıkılan kurşunlar nereden geliyordu?

Fırat’ın doğusundaki yerlerden ülkemize kurşun sıkan YPG değil mi? Çukur eylemleriyle şehirlerimizi alt üst eden, bombaları patlatan, Gaziantep’te Karşıyaka Polis Merkezi’nde 12 vatandaşımızı şehit edenler bunlar değil mi? Amerikalılar işlerine geldiği için bunları ayrıştırmaya çalışıyor da Kılıçdaroğlu’na ne oluyor. Onlar çıkarları olduğu için bunları yapıyor, Kılıçdaroğlu niçin onların avukatlığını yapıyor?

(Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddiaları) 600 bin dolar bir müvekkilini dolandırıyor ve adam dava açıyor. Yargıda kazanıyor. Şimdi bunu Ankara'daki adayları inkar ediyor. Bütün belgeler ortaya döküldü, gizleyecek yerleri kalmadı.

Erdoğan'dan kendisini hedef gösteren manifestoyu yayımlayan Yeni Zelanda'daki saldırgana tepki: Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak

Bu bildiride Müslümanlarla birlikte ülkemizi ve şahsımı da hedef alıyor. Neymiş boğazın batısına geçmeyecekmişiz. İstanbul'a gelip hepimizi, öldürür bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarmış. Bu ifadeler kafalardaki hevesleri yaşatan ifadelerdir.

"Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak"

Önce şunu bil, ben niye girdim içeri biliyorsunuz değil mi? Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya? Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak.

Erdoğan'dan İsrail'e: Be ahlaksız siz Filistin’in tamamını işgal ettiniz; Netahyahu zalimdir

İstanbul’a diyor ki Konstantinapol, Ayasofya’yı yeniden 'camiye' çevirecekmiş (Erdoğan'ın dili sürçtü). Bu millet var ya bu can bu bedende oldukça buna asla müsaade etmeyecek. İstrail’in başında bir tane soyguncu var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir başbakan var ya oğlu da tweet atıyor. Be ahlaksız siz Filistin’in tamamını işgal ettiniz. Siz 1938’de neredeydiniz, imdi neredesiniz?

İşgal ettiniz. Elinizdeki güçle oradakileri evlerinden kovdunuz. Kadınlardan yaşlılara varıncaya kadar onlarca kişiyi mahkum ettiler. Netahyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden bir dünya aranıyorsa o da İsrail’dir.

Gerçek Gündem

 


Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Ekrem İmamoğlu'ndan 27 Mayıs mesajı

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu 27 Mayıs'ın yıl dönümünde Adnan Menderes ve arkadaşlarını andı.Ekrem İmamoğlu 27 Mayıs'ın yıldönümünde Twitter hesabından bir meaj yay...

CHP’li belediye başkanı isyan etti!

Samsun'un Atakum Belediye Başkanı Deveci, Atakum sahilinde bulunan Yalı Kafe&Restoran alanının İller Bankası tarafından satılmak istendiğini ifade ederek, "Sahilde bir tek bu alan kaldı. ...


Bülent Arınç sahalara dönüyor

Dört yıldır ‘nadasta’ bekleyen Bülent Arınç, sahalara yeniden dönüyor. TBMM eski Başkanı Arınç, Cumhurbaşkanlık Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev alacağını açıkladı. Hakkında ‘bit...

NTV sunucusu Haksever’den canlı yayın kazası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Yassıada ziyareti sonrası yaptığı açıklamalarının yayınlanması sırasında ekranlarda sürekli yayın yapan gazetecilerin yaşayabileceği bir olay yaşandı. Haks...


7 yaşındaki Evin Çiçek'ten kötü haber

​Van'ın Erciş ilçesinde baraj gölüne düşen 7 yaşındaki Evin Çiçek'in cesedi bulundu. Van'ın Erciş ilçesinde önceki gün Mor Gedik Barajı etrafında oynarken dengesini kaybederek suya düş...

Kaftancıoğlu: Rant yaratmak için...

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm mağdurları, yaşadıkları evlerin yıkımıyla ilgili mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmesine rağmen binalardaki elektrik, su, doğalgaz sayaçl...


Valiye 1,7 milyonluk makam aracı!

​Türkiye'de ekonomik sıkıntıların konuşulduğu bir dönemde Samsun Valisi Osman Kaymak'a 1 milyon 745 bin 320 lira değerinde lüks makam aracı alındı. Aracı gören vatandaşlar 'Tasarrufu sade...

Saldırıyı öven başkan yardımcısı kovuldu

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi esnasında, yumruk atan Osman Sarıgün için Konya Karatay Belediyesi’nin resmi sosyal medya sayfasından övgüler düzen belediye başkan yardım...


23 Haziran’ın kesin aday listesi açıklandı

İstanbul İl Seçim Kurulu, 23 Haziran'da tekrarlanacak seçimde yarışacak kesin aday listesini açıkladı. Buna göre Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın yanı sıra pusulada 17 adayın daha ism...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Mücevher dolu çantayı uçakta unuttu!

​Ünlü şarkıcı Rita Ora'nın değeri yaklaşık olarak 24 milyon TL olan mücevherlerinin bulunduğu çanta, kuryesi tarafından uçakta unutuldu. Ünlü İngiliz şarkıcı Rita Ora, kendisine ait ol...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Sağlık Bakanlığı'ndan önemli anlaşma!

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Küba ile aşı, kanser aşısı ve ilaçları konusunda çalışma grubu kurma kararı alındı. Küba'dan bir heyet bu hafta ülkemize geliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, söz konusu çalışmalara yönelik yaptığı yazılı açıklamasında, ilaç alanında başlattıkları millileşme çalışmalarını, tüm sağlık ürünlerine yaygınlaştıracaklarını söyledi.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR