Yukarı
241515

Nihat Zeybekci: Vatandaş gerekli cevabı verecek

16 Mart 2019 10:41

Menderes İlçesi’nde Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, toplanan vatandaşlar tarafından Türk Bayrakları’yla ve “İzmir’i efesi Nihat Zeybekci” “Menderes seninle gurur duyuyor”, “Ne mutlu Türküm diyene” sloganlarıyla karşılandı.

Vatandaşların coşkulu karşılaması üzerine seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Zeybekci, “Siz varsanız bu aziz millete hizmetkar olmak Allah’ın lütfudur. Aynı kıbleye dönüp Allahu Ekber diyorsak, aynı vatan, aynı bayrak, aynı millet uğruna canımızı verebiliyorsak gerisi teferruattır diyoruz” dedi. Açılışa AK Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, geçen dönem Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Menderes Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Bülent Soylu, AK Parti ve MHP’nin ilçe yöneticileri de katıldı.

Açılışta konuşan ve İzmir’in çöplerinin dağlara, kanalizasyonun körfeze atıldığını, trafik, ulaşım, otopark gibi sorunlarının biriktiğini, genç işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu bildiren Nihat Zeybekci, rakiplerini eleştirerek “Bunların içinde kurt yok. Dertli değiller, sevdalı değiller, umurlarında değil. 1 Nisan’dan itibaren hizmet seferberliğiyle tüm bunları çözeceğiz” diye konuştu.

İzmir’in yaratılıştan güzel, Allah’ın en güzel hediyelerini üzerinde taşıyan şehir olduğunu, fakat ihmal edildiğini aktaran Zeybekci, “Bir zamanlar Türkiye’nin ikinci büyük ekonomisi şimdi üçüncü sırada, yakında başka şehirler de geçecek. Antalya’ya 19 milyon turist geldi, İzmir’e 1 milyon. Antalya turizmden 100 milyar gelir sağladı, İzmir’e yok. Gazi Mutafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet yarışında, yarış dışı kalmış İzmir çöplerini dağlara, kanalizasyonlarını körfeze veriyor. Umurlarında mı?” dedi.

Bu şehirde çocuklarımız spor salonuna, yüzme havuzuna, yeşil alana hasret bıraktılar” diyerek devam eden Zeybekci, “Karşıyaka sahiline Kordon’a mahkum ettiler. Yağmur yağdığında şehri kanalizasyon basıyor. Sırça saraylarında oturuyorlar dertleri var mı? Annemin bir sözü vardı ‘Yavrum içinde kurt olacak, kurt. Dertli olacaksın derdi. Bunların içinde kurt yok, dertli değiller, sevdalı değiller, umurlarında değil. 31 Mart’ta vatandaşımız gerekli cevabı verecek, hizmet seferberliğiyle bu sorunlar kısa sürede çözülecek” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYI

Yaşamda üç prensiplerinin bulunduğunu kaydeden Nihat Zeybekci, bunların yalan söylememek, verdiği sözü yerine getirmek ve emanete ihanet etmemek, ettirmemek olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “CHP adayı demiyorum, Kocaoğlu onun aday gösterileceğini duyunca koşarak Ankara’ya gitti, bu şehri ona teslim etmeyin, ben tekrar adayım dedi. Ama Kılıçdaroğlu inadına onu gösterdi. CHP adayı demeye kalbim varmıyor, siyasete saygımdan dolayı. Bu ülkenin CHP’ye ihtiyacı var. Güçlü bir Türkiye’nin iki kanatlı uçabilmesi için milli bir ana muhalefet partisine ihtiyacı var. Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun adayı diyorum” dedi.

“Birileri bu ülkeyi bölmek için en büyük girişim olan çukur eylemlerini başlattığında devletimiz buna karşı cevabını verdi” diyerek devam eden Zeybekci, “78 askerimizi, polisimizi şehit verdik. Devletin müdahalesi üzerine İzmir’den bir ilçe belediye başkanı ‘gönlüm sizinle beraber, yanınızda olamadığımdan içim kan ağlıyor’ dedi. Devletin o eylemlere karşı koyduğu tavrı burada protesto eylemine katılarak ‘destek vermeye, güç vermeye geldim, elimden ne geliyorsa hazırım’ dedi. Terör örgütüyle adı anılan parti, yönetim anlamında bunu söylüyorum. Bu partiye iyi niyetli şekilde oy veren kardeşlerimi kastetmiyorum. Bu partinin yöneticileri Kürdistan’da kazanacak İzmir’de kaybettireceğiz, batıda aldığı oyları nerelere hediye ediyor. Kimse unutmasın, Türk Kürt kardeşim kıyamete kadar kardeşçe bu vatanda yaşayacaktır” dedi.

 “Bu vatanı bölmek isteyenlerin karşısında Türküyle, Kürdüyle, Muaciriyle, Yörüğüyle hepsi aslanlar gibi dimdik duracaklardır” diyen Nihat Zeybekci, “Aynı partinin yöneticileri ‘İzmir’e bizim de kabul edeceğimiz bir aday üzerinde uzlaşacağız’ dedi, ismi açıklanınca ‘CHP’yi destekliyoruz’ açıklamasında bulundu. Milletin adamları Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli, bu seçimlerin bir beka meselesi olduğunu söyledi. Cumhur İttifakı’nın her şeyi açık, meclis üyesi listesi şeffaf. Sorun onlara aday çıkarmayıp destekliyorsa neyin karşılığında. O listede kimler var?”

“SAAT KULESİ’NE SAHİP ÇIKIN”

Zeybekci, rakip adayın Seferihisar’da belediye başkanlığı yaptığı dönemde, belediyenin satılacak 1 metrekare yerinin kalmadığını belirtti. İzmir’de çiftçiye 30 dönüm tarlanın fiyatını sorduğunda 1 milyondan fazla edeceğini söylediklerini aktaran Zeybekci, “Tarla bu fiyat. Seferihisar’da 28 dönümlük adayı 1.3 milyon liraya sattı. 200 yataklı oteli sattı. Seferihisarlılar, biz kurtulduk İzmirliler düşünsün diyor. Saat Kulesi’ne sahip çıkın diyor. Brüksel’de İzmir ofisi açacakmış. Sen önce Menderes’te ofis aç. Karabağlar’ın, Bornova’nın arka sokaklarına gittin mi, Yeşildere’ye, Limontepe’ye gittin mi. Asla umurlarında olmadı” ifadelerini kullandı.

Projeleri hakkında da konuşan Zeybekci, Menderes havzasının, gıda teknolojileri anlamında en yüksek oranda teşvik erilecek bir vadi olacağını dile getirdi. Çiftçiye, üreticiye, kooperatife belediye bünyesinde kuracakları şirketin önemli destek sağlayacağını belirten Zeybekci, “Göstermelik değil tamamının yanında olacak. 3 yıl içinde yeşil alan miktarını 10 kat artıracağız. En güzeli de Menderes’te olacak, içinde gençlik merkezleri kültür merkezleriyle. 20 bin kadınımızı istihdam edeceğiz, atölyelerin masraflarını biz karşılayacağız, sigorta ve stopajını ilgili bakanlık ödeyecek, burada Türk el halıcılığını canlandıracağız” dedi.

“6 ay içinde benim köylerimin yollarında tek çukur kalmayacak” diyerek iddialı konuşan Zeybekci, “İki yıl utanç meselesi olan çöpten kurtarıp dünyanın en modern tesislerini hayata geçireceğiz, çöpten enerji üreteceğiz. Ya o çöp orada olmaz, ya da başkan o koltukta. Otopark sorununu çözeceğiz. 2019 yılı sonuna kadar Menderes’te doğalgaz gitmeyen yer kalmayacak. 28 kavşağın her biri 100 günde bitecek. Bu mazeretciler gidecek hizmetkarlar gelecek” diye konuştu. Menderes’te esnafı da ziyaret eden Zeybekci, yolda karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti fotoğraf çektirdi. Zeybekci, yol üzerindeki marangoz atölyesine uğrayarak, iş yeri sahibiyle sohbet etti, marangozluk yaptığı döneme ait anılarını anlattı.

 CEVABI MİLLET VERECEK

Tekeli Mahallesi’ni ziyaret ederek köylülerle sohbet eden Zeybekci, köyünü hatırladığını, yorgunluğunun gittiğini ifade ederek gösterilen samimiyetten dolayı teşekkür etti.

İzmir’in makus tarihini birlikte değiştireceklerini, diğer şehirlerle yarışından çıkarıp kendi kabuğuna hapsedenlere milletin gerekli cevabını vereceğini ifade eden Zeybekci, düşmana karşı duran Ege’nin evlatlarının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet yolculuğunda yarış dışı kalan İzmir’i tekrar yarışa dahil edeceklerini söyledi.

Dağlarından yağ ovalarından bal akan bereketli topraklara sahip İzmir’in sanayinin, ticaretin, tarımın, gıdanın merkezi olması gerektiğini ifade eden Zeybekci, tarım ürünlerinde Türkiye’de 2’ci, süt üretiminde ilk sırada yer aldığını hatırlatarak “Bunları marka yapabildik mi? Dünyaya tanıtabildik mi? İhracat yapabildik mi? Çiftçinin yanında olabildik mi? Sembolik bir şeyler yapıldı, ama tüm çiftçiyi kapsayacak projemiz 1 Nisan’dan itibaren hayata geçecek. Her ilçedeki kooperatifle ne üretiliyorsa sahip çıkacağız, belediye bünyesinde kurduğumuz şirketle dünyadaki tüketim pazarlarına nasıl istiyorlarsa, İzmir’in malını hazırlayıp vereceğiz. Bunu köylümüzle, kooperatiflerimizle yapacağız” dedi.

SUYA 0-20 TONA YÜZDE 50 İNDİRİM

Bir adayın “uyuyan İzmir’i öperek uyandıracağını” söylediğini hatırlatan Zeybekci, “Bizim oğlan kim uyuttu bu İzmir’i demezler mi, yeni mi fark ettin demezler mi? Vatandaş su faturalarını getiriyor bize, 40 liralık su tüketimine 390 lira fatura gelmiş. Aradaki fark için katı atık toplama bedeli yazıyor. Katı atık bedeli alıyorsun da ne yapıyorsun? Çöpleri dağlara, taşlara boşaltıyorsun. Denizli’de niye yok bu. İzmirlimiz'i bu zulümden kurtaracağız. Ayrıca su tüketiminde de 0-20 ton arası kullanım bedelinde yüzde 50 indirim yapacağız ve 5 yıl bu şekilde devam ettireceğiz” ifadesini kullandı.Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Karabağlar’da vezneler hafta sonu açık

Karabağlar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam ilk taksiti ile diğer ödemeleri yapmak isteyen vatandaşlar için hafta sonu veznelerini açık tutacak. Karabağlar Belediyesi Mal...

Çiftçioğlu'ndan 'iade' değerlendirmesi

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, Piriştina'nın vefat ettiği konutu Büyükşehire iade etme kararını değerlendirdi. Çiftçioğlu, "...


LÖSEV İzmir'de iftar programı düzenledi

LÖSEMİLİ Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), İzmir'de LÖSEV'e kayıtlı aileleri iftar yemeğinde bir araya getirdi. İzmir'de LÖSEV tarafından her yıl geleneksel olarak ramazan ayında ...

Çeşme açıklarında 47 kaçak yakalandı

Çeşme ilçesinden lastik botla yasa dışı yollarla başka ülkelere gitmeye çalışan Suriye uyruklu 47 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Çeşme ilçesi Altınkum Mahallesi önlerinde...


Talha görmek istiyor

İzmir'de doğumsal katarakt nedeniyle görme engelli olarak dünyaya gelen 11 yaşındaki Talha Koktaş, üçüncü kez ameliyat olmak için hayırseverlerden destek bekliyor. Bayraklı'da eşinden ...

DEÜ'de şampiyonlar vitrine çıktı

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından Gençlik ve Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Sabancı Kültür Sarayı'nda 2019 Spor Ödülleri Programı düzenlendi. Etkinlikte, Türkiye Üniversite Spo...


Elektrik akımına kapıldı, 4 metreden düştü

İzmir'in Tire ilçesinde, Suriye uyruklu 10 yaşındaki Hidir Alabdullah, tırmandığı yüksek gerilim hattında elektrik akımına kapılıp, yaklaşık 7 metre yükseklikten düştü. Ağır yaralanan çoc...

İftar yemeği üretim tesisinde denetim

İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Konak İlçe Müdürlüğü gıda denetim ekipleri, iftar yemeklerinin üretildiği bir işletmede gıda denetimi yaptı. Ramazan ayı devam ederken, Konak ilçes...


Ödemiş OSB’de Eriş ile ilk toplantı

​Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Mehmet Eriş başkanlığında ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti yerel s...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Ünlüler Fenerbahçe için seferber oldu

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde Fenerbahçe’ye destek devam ediyor. Fenerbahçe'ye destek kapsamında özel bir sosyal medya etkinliği gerçekleştirildi. Birçok ünlü isim Fenerbahçe için seferbe...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

İşinize yarayacak pratik bilgiler

​Bazı insanların evde vakit geçirmekten en çok keyif aldığı yer mutfaktır. Yemek yapmak, atıştırmalıklar hazırlamak ve bunları hazırlarken sohbet etmek oldukça rahatlatıcıdır. Peki, mutfakta işinizi daha da kolaylaştıracak ve bu vakti daha keyifli hale getirecek ipuçları neler? İşte mutfakta işinize yarayacak bilgiler...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR