Yukarı
267102

CHP'de seçim maratonunda son gün!

01 Aralık 2019 09:07

EGE'NİN SESİ- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Örgütü'nde delege seçimleri bugün sona erdi. Üyeler mahalle delegelerini belirlemek üzere bugün 6 ilçede sandık başına gitti.

KARABAĞLAR

Karabağlar'da Cennetoğlu, Barış, Esenlik, Esenyalı, Muammer Akar ve Uzundere mahallelerinde sandıklar kuruldu.

Barış Mahallesi'nde seçim iptal edildi

Karabağlar'da sonuncu sandıkta kavga çıktı. Karabağlar ilçe eski yönetcisi Nahide Demir'in de mahallesi olan Mavi ve Beyaz listelerin yarıştığı Barış Mahallesi’nde seçim başladıktan sonra tartışma çıktı. Seçim yerine polis gelirken, ilçe yönetimi olayların daha fazla büyümemesi adına ‘güvenlik’ gerekçesiyle seçimi iptal etti. 

Muammer Akar Mahallesi

12 delegenin belirleneceği Muammer Akar Mahallesi’nde Mavi ve Kırmızı listeler yarıştı. Seçimi 113 oy alan Mavi liste kazandı. Kırmızı liste 66 oyda kaldı.

Mavi listede yer alan, Kemal Özdönmez, Selvinaz Ömür, Başar Sözbir, Sema Durmuş, İsa Biçer, Evin İletmiş, Sıtkı Kuzu, Semra Atak, Recep Özçalık, Özlem Aykut, Murat Demirkıran ve Ziya Sakız delege seçildi.

Cennetoğlu Mahallesi

Cennetoğlu Mahallesi’nde de sandığa iki listeyle gidildi. Sandıkta Beyaz ve Kırmızı listeler yarıştı. Seçimi Kırmızı liste kazandı. Kırmızı liste 36 oy alırken, Beyaz liste 19 oyda kaldı.
Kırmızı listede yer alan Bülent Özdel, Ceren Sarıbayır, Ezgi Hatipoğlu ve Engin Öztuğ delege seçildi.

Esenyalı Mahallesi

12 delegenin belirleneceği Esenyalı Mahallesi’nde sandığa iki listeyle gidildi. Seçimde Mavi ve Beyaz listelerin rekabeti yaşandı. Seçimi Beyaz liste kazandı. Beyaz liste 76 oy alırken, Mavi liste 63 oy aldı.
Beyaz Listede yer alan, Betül Taşkentli, Belge Engin, Erdoğan Öztürker, Gökan Genez, Gökmen Erkan Eren, Haluk Özgüder, Necdet Ulus, Sabri Özben, Sinem Cengiz, Selin Dinçsalman, Sadet Kevenoğlu ve Yaşar Taşkentli delege seçildi

Esenlik Mahallesi

9 delegenin seçileceği Esenlik Mahallesi’nde sandığa çift listeyle gidildi. Seçimde Beyaz ve Mavi listeler yarıştı. Seçimi 80 oy alan Mavi liste kazanırken, Beyaz liste 66 oyda kaldı.

Mavi listede yer alan, Cengiz Cansız, Arife Güler Burgucu, Hanize Uysal, Vedat Çoğun, Serap Tak, Hüseyin Özen Uysal, Betül Aksungur, Nurten Dülgeroğlu ve Fatma Ürkmez delege seçildi.

Uzundere Mahallesi

4 delegenin belirleneceği  Uzundere Mahallesi’nde Beyaz ve Kırmızı listeler yarıştı. Seçimi 131 oy alan Beyaz liste kazanırken, Kırmızı liste 125 oyda kaldı.

Beyaz listedde yer alan, Nedime Can Sarı, Ali Kulaç, İrfan Sever ve Hüseyin Yaman delege seçildi.

BUCA

Buca'da Adatepe, Dumlupınar, Yaylacık, Gaziler, Mustafa Kemal, Karanfil mahallelerinde sandıklar kuruldu.

Adatepe Mahallesi

Buca’da 12 delegenin seçileceği mahalle Adatepe’de Kırmızı ve Mavi listeler yarıştı. Kırmızı listeyi Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın desteklediği bilinirken, Mavi liste Erhan Kılıç’tan önce adı Parti Meclisi'nde (PM) CHP Buca Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Suat Nezir yer aldı. Adatepe'de seçime ilgi yoğun olurken seçim sonunda kazanan taraf Kırmızı liste oldu. Kırmızı liste 235 oy alırken, Mavi liste 170 oyda kaldı. Suat Nezir delege seçilemedi.

Kırmızı listede yer alan, Zühal Yazı, Hasan Hulki Tan, Ümit Şimşek, Cengiz Oğuztürk, Ezgi Canpolat, Haydar Göktepe, Veysel Şen, Adem Erirgin, Birol Bozlu, Abuzer Ergül, İbrahim Karakoyun ve  Ali Rıza Güney delege seçildi.

Yaylacık Mahallesi

14 delegenin belirleneceği Yaylacık Mahallesi'nde sandığa çift listeyle gidildi. Mavi ve Beyaz listeler yarıştı. Mavi listede yer alan Aydoğan Hepdemirgil 31 Mart yerel seçimlerinde Buca Belediye Başkan Adayı ismi MYK'dan çıkmış ancak Parti Meclisi'nden onay alamamıştı.Seçim sonunda kazanan Beyaz liste oldu. Beyaz liste 209 oy aldı. Mavi liste 159 oyda kaldı. Aydoğan Hepdemirgil de delege seçilemedi.

Beyaz listede yer alan, Abdülkadir Şahin, Tuğçe Ozut, Gülizar Sarı, Aysun Gülseven, Gizem Şengül, Gülten Dumrul, İsmail Çetinkaya, Medet Ergün, Atilla Duruk, Engin Urçar, Erdal Akbulak, Fevzi Kaya, Abbas Kater ve Mahir Akbaş delege seçildi.

Karanfil Mahallesi

Karanfil Mahallesi’nde 2 liste yarıştı. 5 delegenin seçileceği mahallede Mavi ve Beyaz listelerin rekabetine sahne oldu. Beyaz liste 79 oy alarak seçimi kazandı. Mavi liste 30 oyda kaldı.

Beyaz listede yer alan, Mülkinaz Karatay, Beste Gülmaya, Güven Arıdak, Murat Sinan ve Yusuf Alper Kandemir delege seçildi.

Mustafa Kemal Mahallesi

5 delegenin seçileceği Mustafa Kemal Mahallesi’nde de 3 liste yarıştı. Seçimi Beyaz liste kazandı. Beyaz liste 93 oy, Kırmızı liste 80 oy ve Mavi liste 73 oy aldı.

Beyaz listede yer alan, Naciye Öztürk, Kemal Yıldız, Uğur Aydın, Cemil Demir ve Mustafa İpek delege seçildi.

Gaziler Mahallesi

6 delegenin seçileceği Gaziler Mahallesi'nde de sandığa çift listeyle gidildi. Seçimde Mavi ve Beyaz listelerin rekabeti yaşandı. Beyaz liste 70 oy alarak seçimi kazandı. Mavi liste 69 oy alarak 1 farkla seçimi kaybetti.

Beyaz listede yer alan Zeynel Abidin Karabay, Arda Arslanbuğa, Sevgi Kazankaya, Şahin Sarıkaya, Arzu Allahverdi ve Şükran Arslan delege seçildi.

Dumlupınar Mahallesi

5 delegenin belirleneceği Dumlupınar Mahallesi’nde sandığa çift listeyle gidildi. Seçimde Mavi ve Beyaz listeler yarıştı. Sandıktan Beyaz liste zaferle ayrıldı. Beyaz liste 95 oy alırken, Mavi liste 25 oyda kaldı.
Mavi liste: Serkan Balta, Muharrem Onur Aydınel, Fatoş Başpınar, Muhammed Azad Eren ve Nihan Kanar.
Beyaz liste: Gözde Yiğit, Muharrem Coşan, Durmuş Şen, Hasan Altundağ ve Adnan Savran.

KONAK

Konak'ta Anadolu, Atamer, Boğaziçi, Çankaya, Çınartepe, Emirsultan, Ferahlı, İsmetpaşa, Kemalreis, Lale, Mehtap, Millet, Murat, Saygı mahallelerinde sandıklar kuruldu.

Çankaya Mahallesi

15 delegenin belirleneceği Çankaya Mahallesi’nde seçimde çift listeli yarış var. Sandıkta Mavi ve Turuncu listelerin rekabeti yaşandı. Konak Belediye eski başkanlarından Ali Muzaffer Tunçağ ve Sema Pekdaş ile İzmir eski Milletvekili Mehmet Ali Susam Turuncu listenin en başına yazıldı. Öte yandan Birsen Akbulut, Handan Kavaklar, Hüseyin Düzalan ve Neşe Şermeti her iki listede yer aldı. 
İzmir'deki muhalefetin rengi olan Mavi listede Konak İlçe eski Başkanı Ali Yılmaz yer aldı.
Seçim sonunda 72 oy alan Mavi liste seçimi kazanırken, Turuncu liste 35 oyda kaldı.

Mavi listede yer alan, Ali Yılmaz, Neşe Şermeti, Mehmet Naim Kul, Sırriye Gül Eşit, Fahriye Elmas, Birsen Akbulut, Hicran Kıpkıp, Doğan Ün, Selahattin Gürsoy, Hüseyin Düzalan, Musafa Levent Aşçıoğlu, Mustafa Göl, Handan Kavaklar, Raşit Özer ve Zeynel Duman delege seçildi.

Kaybeden Turuncu liste: Sema Pekdaş, Mehmet Ali Susam, Ali Muzaffer Tunçağ, Fikret Yakal, Hüseyin Düzalan, Neşe Şermeti, Handan Kavaklar, Alp Özdemir, Özge Önder, Aslıhan Gökbulut, Ayşe İnci Alsancak, Ayşe Erişti, Kadir Dalgıç, Gülsüm Özden, Birsen Akbulut.

Murat Mahallesi

5 delegenin belirleneceği Murat Mahallesi’nde Turuncu ve Beyaz listeler yarıştı. Seçimi Beyaz liste kazandı. Beyaz liste 72 oy alırken, Turuncu liste 25 oyda kaldı. 
Beyaz listede yer alan, Çetin Altun, Murat Kurt, Volkan Özdamar, Çetin Kaya ve Hakan İpekçi delege seçildi.

Boğaziçi Mahallesi

5 delegenin belirlendiği Boğaziçi Mahallesi Kırmızı ve Beyaz liste yarıştı.
Seçimi Kırmızı liste kazanırken; Yaşar Çavdan, Yusuf Polatkıran, Birol Özkardeşler, Hasan Sır ve Murat Polatkıran delege seçildi.

Anadolu Mahallesi

3 delegenin seçileceği Anadolu Mahallesi’nde iki liste yarışıyor. Seçimi Kırmızı liste kazandı. Kırmızı 27 oy alırken, Mavi liste 25 oyda kalarak seçimi kaybetti.

Kırmızı listede yer alan, Fatih Bağcı, Fatma Köprücü ve Yiğit Demirli delege seçildi.

Mehtap Mahallesi

Mehtap Mahallesi'nde sandığa çift listeyle gidildi. Seçimde Mavi ve Beyaz listeler yarıştı. Seçimi Mavi liste kazandı. 
Mavi listede yer alan, Özgür Kurt, Naciye Aydemir, Haliscan Kalkan ve Mustafa Gökçebinar delege seçildi.

Saygı Mahallesi

Saygı Mahallesi’nde Mavi ve Kırmızı listeler yarıştı. Kazanan Mavi liste oldu.
Metin Çiçek, Zöhre Gül Turan, Baddal Bingöl, Hakan Koblay ve İbrahim Bulut delege seçildi.

Ferahlı Mahallesi

Ferahlı'da seçime tek listeyle gidildi. Beyaz listeden Ersoy Kubilay, Sibel Hür, Mert Korkmaz, Adnan Hatıl, Murat Aksakal, Gizem Karayağız delege oldu. 

Kemalreis Mahallesi

Kemalreis'te de sandığa tek listeyle gidildi. Beyaz listede yer alan Oktay Sillelioğlu, Hüseyin Bilgiç, Hatice Ural, Gülseren Beşik ve Tülün As delege oldu. 

Lale Mahallesi

Lale Mahallesi’nde seçime tek listeyle gidildi. Beyaz listeden Mustafa Sağlam, Okan Demirci ve Halil Kara delege seçildi.

Emirsultan Mahallesi

Emirsultan'da 1 delege için 2 liste yarıştı. Beyaz listeden Tolga Küleş delege oldu.

GRUŞÇU’DAN AÇIKLAMA

Atamer Mahallesi’nde seçimin yapılacağı bölgeyi ziyaret eden Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, üç listeli seçimde taraflar arasındaki gerginlik nedeniyle bir konuşma yaptı. Gruşçu, partilileri sakinliğe ve sükunete davet etti.

Gruşçu, “Hepinize güzel bir Pazar günü diliyorum. Buradan hep beraber el ele çıkmamız lazım. Mavi de bizim, Sarı da bizim, Kırmızı da bizim. Biz hepsini kucaklayacağız. Şunu bilin içiniz rahat olsun, burada demokratik, özgür iradenizle oy kullanacaksınız. Ama benim sizden ricam var. Birbirimizle değil şu iktidar partisiyle uğraşalım. Uğraşacağımız yer AKP’dir. AKP’nin köhne faşist zihniyetidir. Buradan kim çıkarsa çıksın kol kola gireceğiz iktidara yürüyeceğiz. Şunu da söyleyeyim bizim ilçe başkanlığı olarak asla ve asla iş ile ilgili vaatler yapılmamıştır. Bunlara itimat etmeyiniz. Bizim için önemli olan hangi liste çıkarsa çıksın, CHP’yi iktidara taşımak olacaktır. Hepinize iyi bir seçim diliyorum” dedi.

Atamer Mahallesi

Atamer Mahallesi'nde üç listeli rekabet yaşandı. Sandıkta Kırmızı, Sarı ve Mavi listeler yarıştı.
Mavi listede yer alan, Taner Benli, Nuray Kılıç, Necati Şenol, Öztürk Ağkurt ve Yazgı Bilgen delege seçildi.

Çınartepe Mahallesi

7 delegenin seçileceği Çınartepe Mahallesi'nde sandığa çift listeyle gidildi. Seçim Mavi ve Kırmızı listeler arasında rekabete sahne oldu. İki listeli yarışı Kırmızı kazandı. 633 partilinin oy kullandığı seçimde, Kırmızı liste 370 oy alırken, Mavi liste 252 oyda kaldı. 11 oy geçersiz sayıldı.   

Kırmızı listede yer alan, Hüseyin Kaygusuz, Murat Karatay, Aysun Gül, Ali Çakır, Filiz Işık, Celal Can Topcu ve Tuna Tanyeri delege seçildi.

Millet Mahallesi

5 delegenin seçileceği Millet Mahallesi'nde sandıkta Kırmızı ve Mavi listeler yarıştı. Kırmızı listede ilçe başkanı ve yönetimine muhalif olarak bilinen 31 Mart yerel seçimlerinde Konak Belediye Başkan Aday Adayı olan Muhsin Kurt yer aldı. Seçimi Kırmızı liste kazandı.
Kırmızı listede yer alan, Muhsin Kurt, Birsen Durtaş, Zeki Günen, Tarkan Eladağ ve İsmet Güzeler delege seçildi.

İsmetpaşa Mahallesi

İsmetpaşa Mahallesi'nde sandığa çift listeyle gidildi. Mavi ve Beyaz listelerin yarışını Beyaz liste kazandı.
Beyaz listede yer alan, Ali Dağ, Hasan Sarıgül, Deniz Gökdoğan, Murat Koca ve Gülsüm Bulut delege seçildi.

TORBALI 

Torbalı'da delege seçimleri Ertuğrul Mahallesi'nde yeniden kurulan sandıkla kapanıyor. 

Geride kalan hafta sarı ve mavi listelerin 252'şer oy aldığı ve İl Başkanlığı'nın yenilenme kararı verdiği seçim 16.00 ile 22.00 saatleri arasında yapılacak. 41 delegenin seçileceği kritik seçim için İl Başkanlığı iki önemli isim görevlendirildi. Buna Göre İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız ve Disiplin Kurulu Üyesi Celal Balıkçı seçimi yakından izleyecek. 

ALİAĞA

Atatürk, Kazımdirik, Kurtuluş, Kültür, Siteler, Yalı, Yeni

TİRE

Fatih, AtatürkYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

İzmir’de çimento yüklü tır devrildi: 1 yaralı

İZMİR (İHA) - İzmir’in Bergama ilçesinde, toz çimento yüklü tırın devrilmesi sonucunda 1 kişi yaralandı. Kaza, sabah saatlerinde Çanakkale-İzmir E-87 karayolunun Bergama Kavşağı mevkisin...

Ödemiş’te uyuşturucuyla mücadele

İZMİR (İHA) - İzmir’in Ödemiş ilçesinde uyuşturucuya karşı amansız bir mücadele veren polis ekipler, çeşitli operasyonlara imza atarak uyuşturucu maddeler ele geçirdi. İzmir'de Ödemiş ...


İnsan Hakları Haftası Aliağa’da kutlandı

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası, İzmir'in Aliağa ilçesinde etkinlikle kutlandı. İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin 71’inci yıl dönümü nedeniyle, Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezinde ...

Bergama'da 10 Aralık töreni

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek İmam Hatip Ortaokulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başka...


Yolda yürürken tarihi eser buldu

Ailesiyle birlikte doğa yürüyüşü yaparken yerde bulduğu bir seramiğin tarihi eser olduğunu öğrenen Elif Suna Kaya, annesi ve ablası ile birlikte Osmanlı piposu olduğunu öğrendiği tarihi e...

Torbalı’nın geleceği için yarışacaklar

Torbalı Belediyesi Belediye Hizmet Binası, Pazaryeri ve Otopark ile Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması’nın takvimi belli oldu. 17 Mart 2020 tarihine kadar, Türkiye genelindeki mi...


CHP’li Beko, 1200 işçinin hakkını sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, İstanbul’daki Uzel Traktör fabrikasının iflasının ardından işsiz kalan 1200 işçinin 90 milyonu bulan yasal haklarını Aile, Çalı...

AK Parti Aliağa'da yeni yönetim

AK Parti Aliağa İlçe Başkanlığına Hamdi Erdem’in atanmasının ardından yeniden oluşturulan ilçe yönetim kurulu listesi onaylandı. AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, ilçe binasınd...


Sındır: Kooperatif varsa kalkınma vardır

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Mahmut Türkmenoğlu Kooperatifçilik Vakfı'nın 3. Olağan Genel Kurulunda konuştu, Kooperatifçiliğin yaygınlaştırılmasının ve sürdürülebilir kılınm...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Rusya’da yeni yaş kutlaması

Engin Altan Düzyatan, eşi Neslişah Düzyatan'ın doğum gününü Rusya'da kutladı. Başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın eşi Neslişah Düzyatan 32 yaşına girdi. Engin Altan Düzyatan, eşi ile ...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Bitki çayları ile ilgili çok önemli uyarı!

​Prof. Dr. Fatih Satıl, şifalı bitkilerle hazırlanan kış çaylarının insan sağlığına olumlu etki yapabilmesi için bazı kriterlere sahip olması gerektiğini belirterek, "Bitki ottur, zararı yoktur” mantığıyla olaya bakılmaması gerektiğini söyledi. Satıl, bitki çayları ve zayıflama çayları ile ilgili açıklamalarda bulundu...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR