Yukarı
292014

Bir kadının daha yardım çığlığı! 23 yıllık kabusta yaşadıkları dehşete düşürdü

01 Ağustos 2020 14:24

Hatay'da eşinden uzun bir süredir şiddet gören Hatice Bengi, cinayete kurban gitmemek için sesini duyurmaya çalışıyor. Eşinden gördüğü şiddetle yüzünde morluklar olan Bengi, "O adam ceza almalı. Ellerini kollarını sallayarak gezmemeli" dedi.

Hatice Bengi, 23 yıllık evli olduğu Hüseyin Bengi'den yıllardır şiddet görüyor. Evliliğinin ilk zamanlarından itibaren başlayan şiddet, Hatice Bengi'yi isyan ettirdi. Çocuklarıyla beraber eşinden saklanan Bengi, cinayete kurban gitmemek için Hüseyin Bengi'nin hak ettiği cezayı almasını istiyor.

Bengi ailesinde şiddet evliliğin ilk zamanlarında başladı. Hüseyin Bengi, eşi Hatice Bengi'ye olur olmadık sebeplerle şiddet uygulamaya başladı. Şiddet gölgesinde ilerleyen evliliği devam ettirmek istemeyen Hatice Bengi, 10 yıl önce eşinden boşanmak için dava açtı ve Hatay Dörtyol'daki annesinin evine gitti.

(Hüseyin Bengi 23 yıl süren evlilikleri boyunca eşine şiddet uyguladı, ölümle tehdit etti.)

KIZINI KAÇIRDI

Çocuklarını burada okula devam ettiren Bengi, bir süre eşinden saklanarak yaşamaya devam etti. 2009 yılında Hatice Bengi, kızını okuldan alırken, okulun yakınında bir araç yanlarında durdu. Hüseyin Bengi, ve kardeşi Hasan Bengi, kızı Güllü Bengi'yi zorla araca bindirmeye ve kaçırmaya çalıştı.

Güllü Bengi araca binmek istemeyince anne Bengi de olaya müdahale etti ve kızıyla birlikte araca bindi. Arabada uzunca bir süre arbede yaşandı. Hüseyin Bengi'nin kardeşi Hasan Bengi, Hatice Bengi'yi hareket halindeki araçtan aşağı attı. Jandarmanın olaya müdahalesiyle Hüseyin Bengi'yi gözaltına aldı. Ancak Bengi, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BARIŞTI AMA ŞİDDET DEVAM ETTİ 

Sözcü'den Can Çapar'ın haberine göre, Hatice Bengi olaydan sonra yine annesinin evine döndü. Ancak bir süre sonra Hüseyin Bengi çocukları yine kaçırdı. Boşanma davasının görüleceği gün Hüseyin Bengi, Hatice Bengi'yi aradı ve barışmak istediğini söyledi.

Hatice Bengi de bu teklifi geri çevirmedi ve çocukları için İstanbul'a, eşinin yanına gitti. Ancak şiddet yine durmadı. Sözlü ve fiziksel şiddet bu teklifin ardından yine devam etti. Çeşitli hakaretlerle şiddet uygulamaya devam eden Hüseyin Bengi, 5 yıl boyunca eşine şiddet uygulamaya devam etti.

3 YIL CEZA ALDI 10 GÜN HAPİS YATTI

Hatice Bengi, çocuklarının okuyabilmesi ve gelecekleri için şiddete göz yumdu. Bir süre sonra Hüseyin Bengi hakkında 2009'daki şiddet olayından dolayı Haziran 2019'da tutuklama kararı çıktı. 3 yıl 2 ay ceza alan Bengi, 10 günlük bir zaman diliminde Silivri Cezaevi'nde yattı ve çıktı. Ardından aile Hatay Dörtyol'a taşındı. Dörtyol'da bir işe giren Hüseyin Bengi haftanın dört günü karakola gidip imza verdi. Ancak sözlü ve fiziksel şiddet Dörtyol'da da devam etti.

SABAH BAŞLAYAN ŞİDDET GECE YARISINA KADAR SÜRDÜ

29 Temmuz'da yaşanan son olayda ise, kardeşinin ev nakliyesine yardım eden ve o sırada eşinden 4 yaşındaki çocuğuna bakmasını isteyen Hatice Bengi, bu sebepten dolayı yine şiddete maruz kaldı. 29 Temmuz'da tüm gün süren şiddet, gece saatlerinde de devam etti.

Evde yalnız oldukları sırada Hatice Bengi'yi boğmaya kalkan Hüseyin Bengi, Hatice Bengi'yi darp edip bir yandan da ölümle tehdit etti. Hüseyin Bengi'ye karşı koymaya çalışan Hatice Bengi, çığlık atarak yardım istedi. O sırada dışarıda olan kızları Güllü Bengi eve koştu ve annesine yardım etmek istedi.

BAYILTANA KADAR DÖVDÜ, BOĞMAYA ÇALIŞTI

Annesinin öldüğünü düşünen Güllü Bengi, babasının şiddetine ve tehditlerine maruz kaldı. Hüseyin Bengi kızını da darp ederek bayılmasına neden oldu. Geceyi baygın geçiren anne Hatice Bengi ve kızı Güllü Bengi, sabaha karşı kendisine gelebildi.

Elindeki bıçakla eşine ve kızına tehditler savurmaya devam eden Hüseyin Bengi, eşinin kendisinden boşanmaması ve şikâyetçi olmaması için baskı kurmaya devam etti. Kendisinden şikayetçi olmaması için söz vermesini isteyen Hüseyin Bengi, şikayetçi olmama sözü aldıktan sonra annesinin evine gitti.

ŞİDDET GÖRDÜĞÜNÜ HASTANEDEKİ DOKTOR ANLADI 

Hatice Bengi ve kızı Güllü Bengi, Hüseyin Bengi'nin evi terk etmesiyle soluğu Dörtyol'daki kız kardeşinin yanında aldı. Kardeşine eşinden şiddet gördüğünü söyleyemeyen Hatice Bengi yüzündeki morlukların düştüğü için oluştuğunu söyledi. Kız kardeşinin yardımıyla hastaneye giden Bengi, doktorun sağduyulu olması sebebiyle gerçekleri anlatabildi.

Hatice Bengi'nin şiddet gördüğünü anlayan doktorun polise haber vermesiyle gerçekler gün yüzüne çıktı. Olay jandarmaya intikal etti. Jandarma, savcılıktan koruma kararı çıkardı. Hatice Bengi de annesinin hastalığından dolayı sığınma evine gitmeyi reddetti.

Şu an çocuklarıyla beraber saklanan Hatice Bengi, mahalle sakinlerinden oluşan korucular ve jandarmanın nezaretinde yaşamaya devam ediyor. Eşi de Hatay'ın Antakya ilçesinde olduğu öğrenilen Hatice Bengi'nin tek bir isteği var: Yaşamak. “

“ÖLMEKTEN KORKUYORUM”

29 Temmuz'daki şiddet olayından sonra ölümden korktuğunu söyleyen Hatice Bengi o geceyi şu sözlerle anlatıyor:

“Artık ölmekten korkuyorum. 29 Temmuz gecesinden sonra gözümü kapatmaya korkuyorum. O anlar aklıma geliyor, ellerini boğazımda hissediyorum ve geri kalkıyorum.”

“ÇOCUKLARINI SEVEN BİRİ BUNLARI YAPMAZ”

Yıllardır kendisine şiddet uygulayan Hüseyin Bengi'nin cezalandırılmasını isteyen Hatice Bengi, bir yandan da çocuklarının eğitimine devam etmesini istiyor.

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yardım çığlıkları atan ve sesini duyurmaya çalışan Hatice Bengi, “Benden uzak olmasını istiyorum, çocuklarıma yaklaşmasını istemiyorum. Çocuklarını seven bir insan kızına bunları yapamaz. O adam ceza almalı. Ellerini kollarını sallayarak gezmemeli. Çocuklarımın eğitimlerine devam etmelerini istiyorum” dedi.

 

 

 

 Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Fatih portresinin dönüş yolculuğu başlıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla haziran ayında satın alınan Fatih Portresi, İstanbul’a doğru son yolculuğuna başlıyor. İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat tarafında...

MYK'nın açıklanmasının ardından Salıcı'dan ilk mesaj

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, CHP MYK'nın açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.


Funda hemşire, yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı

Bursa’da yoğun bakım servisinde görevli hemşire Funda Çekiç (27), yakalandığı koronavirüsü yenerek, sağlığına kavuştu. 30 günlük tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarını tutamayan Çekiç, s...

Bakan'dan soru önergelerine 'kopyala yapıştır' cevaplar

Cezaevlerinde salgınının etkilerine ve alınan önlemlere ilişkin soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Gül, 12 cezaevi için “kopyala yapıştır” cevaplar vererek genelge hatırlatması yapt...


Saray'dan İnce ve Akşener yorumu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Bahçeli'nin Akşener'e yaptığı 'evine dön' çağrısının, İYİ Parti'ye 'Senin yerin Cumhur İttifakı' mesajı olduğunu söyledi. İnce'nin parti kuracağı i...

UNESCO Dünya Mirası'nı ateşe verdiler!

Diyarbakır’da 8 bin yıllık bir geçmişi olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri’nde kimliği belirsiz kişi yada kişilerce 2 farklı noktada yangın çıkarıldı. Yangınlar...


AKP'nin ortağından bakanlara 'muhalif' sorular

MHP'liler, muhalefet partilerinin iktidara sık sık eleştiriler yönelttiği konularda çok sayıda soru önergesi sundu. MHP, 27. yasama döneminde muhalefet partilerinin iktidara sık sık el...

TBMM AKP'ye çalıştı, muhalefet boşa kürek çekti

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından oluşan parlamentoda 3066 kanun teklifinden sadece AKP’lilere ait olan 104’ü ele alınıp kanunlaştı. Muhalefetin verdiği 2962 yasa teklifinden hiç biri...


Antalya'ya ilk Rus turist kafilesi geldi

Türkiye ile Rusya arasında, koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen uçuşların başlamasıyla içinde 519 Rus turist, "turizmin başkenti" Antalya'ya geldi. Yeni tip koronavirüs (Kovi...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

'Mutfak eşyası olsam fritöz olurdum çünkü…'

Şarkıcı İrem Derici, konuk olduğu sabah programında aşk hayatına dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Canlı yayına çıktıktan sonra kendisiyle ilgili bir röportajı yayına verilen Deri...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Detoks suyu tek başına kilo verdirmiyor

Detoks sularının tek başına yağ yaktığı ve kilo verdirdiğine dair yanlış bir inanış olduğunu belirten Dyt. Gizem Gençyürek, "Kan şekerinin dengelenmesi için suya çubuk tarçın atılabilir. Bağırsakların iyi çalışması veya bağışıklığı güçlendirmek için...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR