Yukarı
1

Sinan Kara

Yaşanan olayın haber değeri yok mu?

30 Kasım, 2016

   İzmir Karşıyaka’da Cengiz Holding'in rezidans inşaatında kullandığı vinç okulun üzerine düştü. Herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Allahtan gündüz değil gece bu olay meydana geldi. Aksi halde büyük bir faciayı konuşuyor olacaktık.

   Gelelim olayın bir başka boyutuna. Karşıyaka Mavişehir’deki o okulun üzerine düşen Vinç Cengiz Holdinge aitti. Hani şu 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sırasında  “Bu milletin a…. Koyacağız!” diyen kişinin şirketi.

   Takip edenleriniz olmuştur. Bu olayı bir iki yandaş medya dışında hemen hemen tüm medya haber yaptı. Bu yandaş medyadan birisi de Yeni Asır!

   Bugün bir meslektaşım aradı, Yeni Asır bu haberi neden görmedi diye sordu. İşine gelmemiştir dedim. Haksızda değilim.

   Düşünün olay İzmir’de oluyor ve her yerde manşet ya da 1. sayfa haberi olarak geçiyor ama İzmir’in ve Ege’nin gazetesi olduğunu iddia eden Yeni Asır’da yok. Bırakın manşette veya birinci sayfada yer almasını, 30 sayfalık gazetenin hiçbir yerinde yok.

   Böylesine önemli bir habere yer vermemek için ya dünyadan bihaber olmak gerekir, ya da işine gelmediği için kullanmazsın. Bence ikincisi daha çok ağır basıyor. Yani işlerine gelmemiştir. Çünkü söz konusu şirket tıpkı Yeni Asır gibi yandaş bir kuruluş..

   Ama bu gazete, söz konusu CHP’li bir Belediye Başkanı veya bir yönetici olduğunda, ortalığı ayağa kaldırmak için her türlü “kışkırtıcı” yayın yapmaktan da geri durmaz. Diğer taraftan AKP İktidarına yönelik en ufak bir eleştiriden de uzak durur. Sonra da bunun adına tarafsız ve objektif gazetecilik derler.

   Geçmişte herkesin desteklediği, son birkaç yılda yaptığı yanlı yayınlarla sırtını Halka değil, AKP iktidarına dayayan Yeni Asır’ın İzmir’de toplum nezdinde artık hiçbir inandırıcılığı kalmadı. Her ne kadar kendi kendilerince çalıp oynasalar da, İzmirliler geçmişte gösterdiği ilgiyi artık göstermiyor bu gazeteye. Çünkü Yeni Asır halkın değil AKP’nin sesi oldu. Bunu ben değil sokaktaki yurttaşlar söylüyor…

   Aladağ Faciası…

   Ne çok ölümler ve yanlışlar görür olduk. Gün geçmiyor ki yeni ve akla hayale gelmeyen bir facia ile karşı karşıya kalmamış olalım. Son olay Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşandı. Adres yine bir tarikat yurdu ve on bir çocuk ile bir görevli diri diri yandı. Biz de ne üzücü ki, her zaman olduğu gibi bu katliamın da tanığı olduk.

   Peki sorumlular ne durumda?

   Onlara göre bu olay da tıpkı diğerleri gibi “Ders çıkarılması” gereken bir olaymış. Dersiniz batsın!

   Yıllardır benzeri olaylar sonucu binlerce insanımız yok edildi ama bir tane onurlu yönetici de çıkıp “Sorumlu benim” diyerek istifa etmedi. Onurlu yöneticilere hasret kaldığımız günlerden geçiyoruz. Yazıklar olsun insanlıktan nasibini almayanlara…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Boluğur'un ilişkisinde şok detay

Genç işadamı Hakan Sabancı ile aşk yaşamaya başlayan Merve Boluğur'un ilişkisinde şok bir ayrıntı ortaya çıktı. Hakan Sabancı, geçmişte Boluğur'un can dostu Eliz Sakuçoğlu ile de ilişki y...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Zona hastalığı (Gece yanığı) nedir

Bazı virüsler hem çocuklukta hem de yetişkinlik döneminde sizi hasta edebilir. Bu virüslerinden biri olan varisella zoster, çocukluk döneminde suçiçeğine neden olurken yetişkinlikte herper zoster, yani zona hastalığına yol açar. Peki Zona hastalığı nedir? Zona hastalığının nedenleri, belirtileri ve tedavisi… Merak ettiğiniz her şey haberimizde…

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR