Yukarı
1

Sinan Kara

Böyle kardeş düşman başına…

05 Aralık, 2016

   CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun en büyük talihsizliği akrabalarının yana olsa gerek. Geçmiş tarihlerde isim isim liste yayınlayarak birçok akrabasının İzmir’de belediyelere nasıl yerleştirildiğini yazmıştık.

   Kılıçdaoğlu’na yaranmak için bazı Belediye Başkanlarının da bu akrabaları birer siyasi kalkan olarak kullandığı uyarısında bulunmuştuk. Ama o günden bugüne ne Sayın Kılıçdaroğlu’nu uyaran, ne de bu menfaatçi anlayışı terk eden oldu. Şimdi o akrabalar CHP’nin ve Kılıçdaroğlu’nun başına bela oldu. Bunlardan birisi de Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu.

   Bu kişi şimdi Cumhurbaşkanı, AKP ve FETO üzerinden CHP’ye ve ağabeyi Kılıçdaroğlu’na sallıyor.

   Peki nasıl ve nerden çıktı bu adam?

   Bundan birkaç yıl önce Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve İlçe Başkanı Umut Tekin ile birlikte Belediye basın danışmanı Hasan Dalgıç tarafından “Bekçi Celal” diye basına servis edilmişti. Güya, koskoca CHP Liderinin kardeşi bekçilik yaparak ekmeğini kazanmaya çalışıyor görüntüsü verilmişti.

   Sonrası malum, her delikten çıkmaya başladı bu adam. Yani Gaziemir’in İzmir’e, CHP’ye ve son olarak AKP’ye hediyesidir Celal Kılıçdaroğlu.

   Gaziemir’deki o kurgu kokan haberden sonra oradan ayrıldı ve İzmir’deki ilçe Belediyelerine musallat olmaya başladı. Bazı belediyeler dışarıdan “Bankamatik” olarak maaşa bağladı bu kişiyi. İzmit, İzmir, Kuşadası derken nerede bir CHP’li Belediye varsa oraya kapağı attı. Malumunuz, son olarak Didim’de ortaya çıktı.

   Kısa sürede buradaki CHP’li Belediye Başkanıyla da papaz oldu. İnşaat firmaları kendisini her neden ilgilendiriyorsa, ilk önce Belediye Başkanını oradaki bazı inşaat firmalarına ayrıcalıklı davranmakla eleştirdi ve hemen ardından FETO’cu olmakla suçladı. İş öyle bir yere geldi ki son günlerde, hem ağabeyini hem de CHP’yi FETO’ya destek çıkmakla itham etti.

   Celal Kılıçdaroğlu CHP’liler için Hızır Paşa rolünde, AKP’liler için ise bulunmaz bir malzeme. Şu an Melih Gökçek’in Televizyonundan tutun bütün yandaş medyanın gözdesi halinde. FETO’yu yıllarca palazlayıp besleyenler bu tutarsız kişi üzerinden CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na vurmaya çalışıyor. Neredeyse her gün bir yandaş basına çıkıp ağabeyini karalıyor. Öyle ki, daha düne kadar ağır eleştiriler yaptığı Cumhurbaşkanına bile methiyeler düzmeye başladı.

   Bildiğim kadarıyla, aynı zamanda CHP üyesi olan bu kişi son yaptığı turasızlıklardan dolayı partiden atıldı.

   Özetle, Kemal Kılıçdaroğlu akrabalarından gördüğü zararı parti içi muhaliflerinden bile görmedi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun tez zamanda Belediyeleri araştırıp Genel Başkanlığı döneminde işe başlayan akrabalarını gözden geçirmesi gerekir. Celal Kılıçdaroğlu olayı acı olduğu kadar derste olmalıdır…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

O haberlere açıklık getirdi

Bundan 1.5 yıl önce imam nikahı kıydığı Ümit Aslan'la evlenen manken Ceren Hindistan hakkında ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düşmüştü.​ Geçtiğimiz günlerde 2.5 yaşındaki kızının ...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Tüp bebek için 5 aşamaya dikkat

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof.Dr. Cem Fıçıcıoğlu, tüp bebek tedavisinde 5 aşamaya dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.  Dr. Cem Fıçıcıoğlu, “İlk aşama, yumurtalıkların geliştirilmesi.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR