Yukarı
1

Sinan Kara

Nasıl kıydınız bu ülkeye?

13 Aralık, 2016

   Bir zamanlar insan canlısı olan güzelim ülkenin geldiği hale bakın. Neredeyse her gün yeni bir olay ve yeni acılarla yatağımızdan uyanır olduk. Ölümleri kanıksayan bir toplum haline geldik, getirildik. Umut diye hiçbir şey kalmadı. Yarının ne getireceğinden herkes endişeli. Eskiden çocuklarımızın geleceği için kurduğumuz düşlerin yerini artık kaygılar aldı. 12 Eylül darbesi de dahil olmak üzere hiçbir zaman bu toplum böylesine karamsar olmadı.

   En son dün, polis ve siviller dahil olmak üzere 44 vatandaşımız şehit oldu. Bu canice planlanmış saldırıyı PKK’ye bağlı olan TAK denilen insanlık düşmanı örgüt üstlendi.

   Olan ne yazık ki hayatını kaybeden gencecik insanlara ve acılı ailelere oldu. Bizler daha önceden de olduğu gibi yarın yine kalkıp hayata kaldığımız yerden devam edeceğiz, yeni bir acının gelmesini beklemeye koyulacağız.

   Dediğim gibi kanıksadık, kanıksamak zorunda bırakıldık. Ne utanç vericidir ki, bir ertesi gün hangi eve ateş düşeceğini merak eden bir toplum haline geldik.

   Peki, bunca acının yaşanmasında ülkeyi 15 yıldır yöneten AKP iktidarının hiç mi suçu yok?

   Böylesine günlerde “Milli Birlik” diyerek gerçek sorumluların vurdumduymazlığını ve beceriksizliğini görmezden mi geleceğiz?

   Tabii ki gelmeyeceğiz!

   Anılan dönem içerisinde çeşitli terör örgütleri bu ülkeye ne kadar zarar verdiyse, bunlara göz yuman ve kol kola yürüyen AKP İktidarı da bundan bir o kadar sorumludur. Bu sorumluluk timsah gözyaşları ile kapanmayacak kadar büyüktür.

   Yüz yıl öncesi değil söz konusu olan yakın tarihtir. Bu süre içerisinde hepimiz yaşanan hukuksuzlukların, yolsuzlukların ve zorbalığın bire bir tanığı olmadık mı?

   Gözümüze perde kapatıp, kendi kendimizi mi kandıracağız?!

   Başkanlık gelmezse kaos gelir diyen ve bu ülkeyi o kaosun içerisinde yaşamak mecburiyetinde bırakan AKP iktidarı değil, yoksa CHP iktidarı mıydı?

   Bütün değerleri ve kazanımları yok edip, nasıl kıydınız bu ülkeye diye hesap soramayacak mıyız?

   Soracağız. Her ne pahasına olursa olsun soracağız. İster Başkanlık ister Padişahlık getirsinler gün gelecek bu halka çektirilen acıların hesabı sorulacak. Bunca ölümlerin yaşandığı bir ülkede hiçbir dertleri yokmuş gibi, politik manevralar yaparak koltuğunu sağlama almak isteyenler mutlaka hesap vermeli. Aksi durumda bizler de en az onlar kadar suçlu oluruz.

Yaşamını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet, acılı ailelere sabır ve başsağlığı diliyorum…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Boluğur'un ilişkisinde şok detay

Genç işadamı Hakan Sabancı ile aşk yaşamaya başlayan Merve Boluğur'un ilişkisinde şok bir ayrıntı ortaya çıktı. Hakan Sabancı, geçmişte Boluğur'un can dostu Eliz Sakuçoğlu ile de ilişki y...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Zona hastalığı (Gece yanığı) nedir

Bazı virüsler hem çocuklukta hem de yetişkinlik döneminde sizi hasta edebilir. Bu virüslerinden biri olan varisella zoster, çocukluk döneminde suçiçeğine neden olurken yetişkinlikte herper zoster, yani zona hastalığına yol açar. Peki Zona hastalığı nedir? Zona hastalığının nedenleri, belirtileri ve tedavisi… Merak ettiğiniz her şey haberimizde…

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR