Yukarı
1

Sinan Kara

Ateş düştüğü yeri yaktı...

15 Mayıs, 2017

   Anneler günü nedeniyle Marmaris’e giderken Sakar geçidinde trafik kazası sonucu yaşamlarını yitiren, Bucalı yurttaşlarımızı bir kez daha anıyorum. Talihsiz bir kaza sonucu onca insanımızı trafik canavarına kurban vermek hepimizi derinden üzdü.

   Annelerin, Anneler Günü kutlamasında yaşamlarını yitirmelerine de şahit olmuş olduk.

   Artık “kaza geliyorum demez” gibi tuhaf bir bahanesi de kalmadı olayın. Çünkü aklımıza gelmeyenin başımıza geleceğini hepimiz kanıksamış durumdayız. Dünya da ölümlerin bu kadar ucuz olduğu bir ülkeyi arasanız da bulamazsınız. Her konuda olduğu gibi bunda, yani trafik kazalarında da en ön sıradayız. Sorumlular utansın diyeceğim ama nerede?!

   Dile kolay. 24 Ev yasa büründü. Onlarca çocuk Anne ve babasız kaldı. Ne acıdır ki her zamanki gibi yine, ateş düştüğü yeri yaktı.

   Öteden beri Trafik kazaları bu ülkenin ne yazık ki acı bir gerçeği oldu. Değişmez gerçek ise olan ölene oluyor, çünkü ders alınmıyor ve değişen hiçbir şey olmuyor. Benzeri bir kazayı yarın tekrar yaşamamanın hiçbir güvencesi ve önlemi yok. Vatandaş için can tedbiri alması gereken sorumlular, çözüm üretmek yerine baş sağlığı ve taziye ile görevlerini yerine getirmiş oluyor.

   O yöne gidenler iyi bilir, Sakar Geçidi tehlikeli olduğu kadar dikkat isteyen bir noktadır. Bazı haberlerde, kazanın boşalan fren sisteminden kaynaklandığına dair bilgiler olsa da, teknik olarak geniş kaza raporunun önümüzdeki günlerde ayrıntılı olarak açıklanmasını bekleyeceğiz.

   24 vatandaşımızın cenaze işlemleri için önceki günden bu yana aralıksız canla başla mücadele içerisinde olan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve ekibinin de özel bir teşekkürü hak ettiğini belirteyim. Sağ olsunlar, iki gün boyunca işlemlerin eksik olmaması için var güçleriyle yoğun bir gayret sarf ettiler.

   Tekrar İzmir ve Buca’mızın başı sağ olsun. Yaşamını kaybedenlere rahmet, acılı ailelere sabır diliyorum.Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Özpirinçci’den Kadın dizisi yazışması

Oyuncu Özge Özpirinçci başrolünde oynadığı Kadın adlı dizinin ilk bölümüyle ilgili annesiyle yaptığı bir yazışmayı sosyal medya hesabından paylaştı. Renkli kişiliği ve eğlenceli paylaşıml...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Kanser ilacını spor salonları stokladı

Türkiye'ye tek bir firmadan getirilen "tamoxifen" maddeli meme kanseri ilacı, erkeklerde meme sarkmasını önlediği için spor salonları tarafından stoklandı. Piyasadan toplanan "tamoxifen" maddeli ilaç mayıs ayından itibaren tükenmiş durumda. Kanser hastası olanlar ise eczanelerde bulamadığı ilacı daha pahalı bir fiyata karaborsadan satın alıyor.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR