Yukarı
1

Sinan Kara

Daha fazla rezil olmadan, düzeltin şu işi…

27 Şubat, 2019

   İzmir Buca’da bir komedi yaşanıyor. Herkesin malumu, CHP MYK ve PM’den geçmiş olan bir aday birkaç aklıevellin kurduğu kumpas sonucu adaylıktan düşürüldü. Bu çirkin olay kısa sürede, hem CHP içerisinde hem İzmir’de infiale yol açtı. Olayı kısaca anımsayalım.

   Buca’ya aday yapılan Suat Nezir 20 gün önce başlattığı etkili bir kampanya ile ilçesinde kazanacak aday olarak konuşulurken, birdenbire türüne zor rastlanır, akıl almaz bir olay gerçekleşti. Nezir’in de iddiasına göre, Tuncay Özkan öncülüğünde, içerisinde İl Başkanı Deniz Yücel ve İlçe Başkanı Kasım Akdağ’ın da bulunduğu bir ekip, Genel Merkez de kapalı kapılar ardında bir operasyona imza attı. Ekip, Nezir’in adaylıktan çekildiğini Kılıçdaroğlu’na söyleyerek yerine Erhan Kılıç diye bir ismin atanmasını talep etti ve atama yapıldı. Ertesi gün kumpas ortaya çıkınca bu kez hesap hepten karıştı. Dolayısıyla evdeki hesapta çarşıya uymadı.

   Şimdi buradan hem sn Kılıçdaroğlu’na, hem Genel Merkez yetkililerine ve özellikle de bu kumpasçı tayfaya birkaç kelam etmek elzem oldu.

   Yapılan bu çirkin hareket, şu anda taraflı tarafsız herkesin tepkisini çekmiş durumda. CHP, Buca’da bu halde seçime giremez. Çünkü ortada büyük bir haksızlık olduğundan dolayı insanların gönlü kırılmış durumda. CHP bu rezaleti acilen düzeltmeli. Yok olsun biz girer seçimi alırız diyorsanız, o halde şimdiden geçmiş olsun size.

   Sadece geçmiş olsun mu?

   Tabi ki hayır!

   Bunun hesabını da kimseye veremezsiniz. İzmir’in en büyük Metropol ilçesini göz göre göre AKP’ye kaptırmak sadece Buca’yı kaybettirmez, ayrıca Büyükşehir’i de riske sokar. Demedi demeyin!

   Ve gelelim 3 kafadar yöneticiye.

   Geçmişte Aziz Kocaoğlu’nu ekipçilik, hizipçilik yapmakla eleştirirken şimdi başımıza Tuncay Özkan çıktı. İzmir’in sokaklarına bıraktığınızda kaybolacak derecede Kentten uzak olan birisinin, bu tür dizayn işlere girişmesinin en büyük sorumlusu, bence bizatihi Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. Atadığı adayı zahmet edip “Kardeşim biz seni atadık ama sen çekilmişsin. Bu doğru mu, neden çekildin?” diye sormaktan bile aciz durumda olan bir lider olamaz, olmamalıdır.

   Kılıçdaroğlu’nun ayrıca bu üç kafadar tarafından kandırıldığı da söyleniyor. Eğer doğruysa lider işte burada liderliğini gösterip Tuncay Özkan, Deniz Yücel ve Kasım Akdağ’ın hemen istifasını istemelidir. Aksi halde bıraksın CHP’yi yönetmeyi gitsin kumda oynasın çok daha hayırlı bir iş yapmış olur.

   Aslında olaya ahlaki ve ilkesel açıdan bakarsak, ki doğru olan bakış açısı budur; İl Başkanı Yücel ve İlçe Başkanı Akdağ’ın derhal istifa etmesi gerekir.

   Ederler mi?

   İstifa bir erdemdir ama edeceklerini sanmıyorum. Çünkü bu türden hassas düşünebilecek olanlar, zaten o kumpasın içerisinde yer almazdı!

   Son sözüm aday olmadığı halde, bir kumpas sonucu Buca’ya “Kayyum Aday” olarak atanan Erhan Kılıç’a olsun.

   Bakın bu arkadaş daha şimdiden Buca’da “Topal Ördek” konumuna düşmüş durumda. Oraya geliş biçimi çirkin olduğu için herkes tepkili. Bu saatten sonra sağlıklı bir kampanya yürütmesi de zaten imkansız. Çünkü aslı varken taklidini kimse kale almaz. Haksız biçimde elde etmeye çalıştığı bu antidemokratik yöntemi reddetmeli. Aksi halde hem itibar kaybına, hem de CHP’nin seçim kaybetmesine neden olur. Benden söylemesi…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Demet Akalın’a sosyal medyadan otoyol tepkisi

Şarkıcı Demet Akalın, geride bıraktığımız gün yeni açılan 'İstanbul-İzmir Otoyolu'nu denemiş ve yaşadığı deneyimi sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Türkiye’nin en büyük müzesi...

Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Şanlıurfa’da 4 yıl önce açılan Arkeoloji Müzesi, eserleriyle ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR