Yukarı
1

Sinan Kara

İzmir’deki orman yangınları üzerine..

26 Ağustos, 2019

    AKP Hükümetinin birçok işte olduğu gibi, orman yangınlarında da nasıl sınıfta kaldığını, özellikle İzmir yaşayarak öğrendi. Adı orman bakanı olan ancak sadece ormandan, değil her şeyden bihaber olan kişinin ne denli yetersiz olduğu da cabası.

   AKP Hükümetinin başarısızlığını herkes gördü o yüzden onların bu başarısızlığı yeterince yazıldı ve çizildi. Asıl yazılması gereken örgütü, vekili ve başkanlarıyla birlikte CHP’lilerin yangınlar sırasında verdiği mücadele olmalı diye düşünüyorum.

   Örneğin Menderes’te çıkan büyük yangın sırasında, halk ve köylülerle birlikte dayanışma gösteren ve birebir sahada olan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın, Bedri Serter’in, Kamil Okyay Sındır’ın, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın ve CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Candan’ın emek ve çalışmaları unutulmamalı.

   Yine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bu hassas konuda gösterdiği çaba asla göz ardı edilmemeli. İzmir yangın yeriyken, maalesef Hükümetin ortaya koyamadığı duyarlılığı CHP’li Belediyeler göstermiştir. O nedenle Belediyelerin hakkını teslim etmek gerekir.

   Bitmedi.

   Karabağlar’da Başkan Muhittin Selvitopu, Buca’da başkan Erhan Kılıç, Karşıyaka’da Cemil Tugay ve tayakkuz halinde olan Belediye personellerinin emeklerini unutmamak lazım.

   Tüm bunlarla birlikte, bu yangınlar sırasında canla başla mücadele veren özellikle İzmir İtfaiyesi ayrıca OGM Personeline çok şey borçluyuz.

   Dediğim gibi her ne kadar AKP Hükümeti böylesine bir hassas konuda dahi sınıfta kalmış olsa da, ortaya çıkan bu boşluğu önemli ölçüde CHP’liler kapatmaya çalışmıştır. Emeği olanlara teşekkür etmek gerekir..Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Daniel Craig, James Bond rolünü Tom Hardy'ye mi bırakıyor?

Bugüne kadar Sean Connery, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig'in canlandırdığı 'James Bond' karakterine, Tom Hardy'nin hayat vereceğine ilişkin iddia sosyal medy...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Hem kendinizin hem de ailenizin sağlığı için tedbir alın!

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, kural tanımayan gençlere böyle seslendi: “Corona virüsü yaş ayırt etmiyor. Gençler, başta maske olmak üzere tüm koruyucu tedbirleri almalı. Kalabalıklara girmemeliler ve sosyal mesafeyi de korumalılar”.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR