Yukarı
  • Dollar d8797bc80763a6ccec78dddd4bc4d62f1e9180a5f577e4fe50a07f9c32223796 DOLAR 3.563
  • Euro 88846c0ec7b5e4a29938893f6edbf2ef35fe6fd75e19ea7b4783c7102aa482c5 EURO 3.894
  • Coins 45be724445466553ce04230f4f956955311fa265af9fa5cd06677c6f53df1b65 ALTIN 476.249
  •  28 İzmir (14 ℃) 4 ℃
  •  25 İstanbul (12 ℃) 2 ℃
  • 45 Ankara (6 ℃) -7 ℃
3

Murat Sayan

CHP’de faşist bir Cumhuriyet Kadını

25 Ocak, 2013

   Çok yorgunuz, çok yorulduk hem de çok…

   30 yıldır süren savaşın keder ve acı dolu yorgunluğu;

   30 yıldır kendi dağlarımızı bombalıyor, kendi ormanlarımızı yakıyor, evlatlarımızın birbirlerini öldürmesine engel olamıyoruz. Savaş koşulları gençleri yaşlandırdı, çocukları gençleştirdi!

   Savaş büyük kentlere sıçrayalı ise yıllar oldu.!

   Halen Kürt meselesinin yarattığı, demokrasi sorunu, ekonomi sorunu, kadın ve çevre sorunları çözülemedi. Umarım bütün sorunların ana kaynağındaki temel sorunun Kürt meselesi olduğunu artık milletçe anlar ve anlamsız savaşa son verir, barış günlerine merhaba deriz, diye umutlandığımız bir anda CHP’ de halkın vekili diye seçilen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler Hitlerin ruhuna rahmet okuturdu.!

   Biz bu bahar yine çatışmalı geçmesin diye etmediğimiz dua kalmazken, Birgül Ayman Güler, Türkiye'de Kürt sorunu yoktur, Türkiye'de siz sorunu Türk sorunu yaptınız. Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz. Bundan sonra biz savunmadayız, bundan sonra meşru müdafaa hakkı için saldırıdayız''! Diye konuşup kanlı günleri ne çok sevdiğini, istediğini müjdeledi bize…

   Doç. Dr. Osman Can’ın “Darbe Yargısının Sonu” kitabında, “ Türkiye’nin hukuk ve siyaset pratiğinde kadın” adlı bölümünde, her fırsatta, “Kadın barışın yanındadır” söylemin aksine Kadınlar faşizmin taşıyıcısı haline gelebiliyor!  

    Can: “Büyük ideolojileri kadınlara anlatmak suretiyle onları, büyük bir güç olarak hızlı bir şekilde mobilize etme ve faşizmin öncü güçleri haline getirmek mümkündü. Kadının hem görsellik açısından, hem çocuklara ilk kültürü aşılayan olması, hem de “ilericiliğin” göstergesi olarak kullanılabiliyor olması nedeniyle; daima öne çıkarılır.

   Türkiye’ye deki ilk duruma baktığımızda “Kadınların, ‘Cumhuriyet kadını’ projesiyle siyasi öncü ve modernliğin sözcüsü olarak toplumsal muhafazakârlığa karşı kullanılması, onları sistemin taşıyıcı unsuruna dönüştürüyor... diyor.

   Yaşadığımız ülkenin sindirim sitemleri aklı dengesi sağlıklı çalışmayınca korkularımızın, kaygılarımızın artması kaçınılmazdır.

   KCK davasında tutuklu bulunan halkın seçtiği siyasetçiler halen ne ile hangi delillere dayalı olarak suçlandıklarını anlamadıkları gibi, ‘’sözde serbest olan’ ‘ana dilde savunma yapma istemleri mahkemelerce red ediliyor.

   Türkiye halen tutuklu gazeteciler cehennemi.

   Hrant Dink davası daha aydınlanmadı. Üniversite öğrencisi Şerzan kurt ve 12 yaşında 13 kurşun sıkılan Uğur Kaymaz’ın katileri olan Polisler halen aramızda dolaşıyor. Avukatlar, muhalifler birer birer tutuklanıyor. Halen camilerin imamlarına resmi devlet maaşı veren diyanet işleri başkanlığının zihniyetinde Cem evleri gayri meşru sapkın bir odaktır. Halen Q,W,X,é Harfleri Resmiyette Kürtlere yasak. Halen Her gün ’’sözde devlet koruması altında olan’’ kadınlar öldürülüyor! …

   Halen Polis, trafikte ve ya herhangi bir uygulamada sizi durdurduğunda hayırlı günler memur bey dediğinizde gözleri parlıyor. Aynı Polisler sizi alkolü durdurduğunda bakışlarına ve mimiklerine dikkat edin. Nasılda size büyük bir suçluymuşsunuz günahkârmışsınız gibi bakarlar.

   Saymakla bitmeyecek dağ misali sorunlara sahip olan bu ülkede, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, halk adına sorunlara çare olacağına, yeminli Kürt düşmanlığına aday olanların kervanına katıldı…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Marakeş'te yalnız tatil

Oyuncu Mine Tugay önümüzdeki günlerde tek başına Marakeş'e tatile gideceğini açıkladı. Son olarak Paramparça adlı televizyon dizisinde yer alan oyuncu Mine Tugay, önceki gün Akmerkez'de o...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Son kiloları vermenin ipuçları

Adana'da uzman diyetisyen Fadime Özgök Şenses, diyet yapanların vermek istediği son kilolar için sabırlı olmaları gerektiğini söyledi. Son kiloların inatçı olduğunu belirten Fadime Özgök Şenses, "Bu kilolarla baş edebilmenin en etkili yolu kesinlikle sabırlı olmaktır.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR