Yukarı
  • Dollar d8797bc80763a6ccec78dddd4bc4d62f1e9180a5f577e4fe50a07f9c32223796 DOLAR 3.495
  • Euro 88846c0ec7b5e4a29938893f6edbf2ef35fe6fd75e19ea7b4783c7102aa482c5 EURO 4.112
  • Coins 45be724445466553ce04230f4f956955311fa265af9fa5cd06677c6f53df1b65 ALTIN 474.322
  •  28 İzmir (14 ℃) 4 ℃
  •  25 İstanbul (12 ℃) 2 ℃
  • 45 Ankara (6 ℃) -7 ℃
7

Av. Anıl Selek

MaviBahçe’nin kara sinekleri

07 Ekim, 2016

 Hafta içi yoğun tempo ve karmaşa içinde bunalan İzmirlilerin hafta sonu tercihleri arasında ya deniz kenarları ve piknik alanları gibi açık alanlar ya da son dönemin yıldızı AVM’ler yer almakta.

               İzmir’in ve Karşıyaka’nın son dönemdeki popüler alışveriş merkezlerinden biri de Mavişehir’de hizmet veren MaviBahçe alışveriş merkezidir. Geçtiğimiz hafta sonu biz de ailecek alışveriş yapmak için MaviBahçe’ye gittik.

               Birkaç alışverişten sonra sıkılan çocuklar sinemaya gitmek isteyince onları sinemaya bırakarak tura devam ettik. Yorulunca birer kahve içip ayaklarımızı dinlendirmeye karar verdik.  

                 Yoğunluktan boş masa bulmakta zorlansak da nihayet süt ürünleri ile meşhur sütlü isme sahip mekanda yer bulunca hemen masaya kurulduk. Verdiğimiz siparişlerimizin gelmesini bekliyorduk ki işletmenin içinde çok sayıda karasinek gözüme takıldı.

                 Bir süre sonra siparişlerimiz masaya geldi. Yorgunluğumuzu alacak kahvenin tadını çıkaracağım diye düşünürken 3-4 tane karasinek kahveme çöreklenmeye kalkınca elimle kapatarak kahvemi korumaya aldım. Hemen arkasından gelen pasta karasineklerin daha fazla dikkatini çekmiş olacak ki birkaç tanesi daha öncekilere katılarak İncirlik’i kullanan Amerikan filosu gibi masaya inip kalkmaya başladılar. Sadece bizim masamızda değil hemen her masada benzer manzara vardı.

                  Pastaya yapılan saldırıları kahvedeki kadar kolayca geçiştiremedim. Karasineklerin benimle paylaşmaya karar verdiği ve bu yüzden pastadan ayırmak zorunda kaldığım temas noktalarını pastadan ayırınca küçük bir pasta daha oluşuvermişti. Keyifle bir şeyler içip yemeyi düşündüğümüz mekan kara sineklerden dolayı adeta işkence alanına dönüşmüştü. Keyfimizin kaçması yanında böylesine isim yapmış bir mekanda bu durumla karşılaşmak beni daha çok üzmüştü.

                  Hesabı ödedikten sonra kasada duran ve firmanın formasını giymemiş olan kişinin sorumlu olabileceği düşüncesiyle yanına gittim. Hafif irice olan bu arkadaşa kendimi tanıtıp “Hayvan sevgisini biraz abartmamışsınız?” diye sorduğumda anlamaz bakışlarla bana bakınca açıkladım “Karasinekler her yerde bir şeyler yapmayı düşünmüyor musunuz?”. Çok da rahatsız olmuşa benzemeyen bu arkadaşımız hiç kabahatleri yokmuş ve kendi mekanlarında alternatif bir çözüm bulmak mümkün değilmiş gibi “beyefendi biz de şikayetçiyiz AVM yönetimine durumu ilettik yeterli ilaçlama yapmıyor” diye kendini savundu. Hatta bir de üzerine “AVM’nin şikayet kutusu ve danışma birimi var oraya da gidip şikayet edin en iyisi” diyerek yol bile gösterdi(!)

                  Bu işin sorumlusu kim bilemem ancak bir hayli yatırım yaparak işletme kuran süt ürünleri firması da bunun katbekat fazlasını harcayarak adeta saray in şa eden AVM yönetimi de ismi bile güzel bu mekanla tezat oluşturan kara sinekleri böyle bir yere ve buraya gelen İzmirlilere layık görüyorlarsa söyleyecek sözüm yok. Umarım bu rahatsız edici sorun bir an önce giderilir aksi halde buranın ismi zamanla Mavi Bahçe yerine Kara Bahçe olarak hatırlanırsa kimse şaşırmasın…Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Arıman sıkıntılı günler yaşıyor

Efsanevi 'Hababam Sınıfı' serisindeki 'Hayta İsmail' rolüyle ünlenen usta oyuncu Ahmet Arıman'a evleneceği Kader Kaynak isimli kişinin eski eşi Tarık Aydın'dan hakaret ve tehdit mesajları...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

'Zatürre aşısı yazın yaptırılabilir'

AKCİĞER dokusunun iltihaplanması ile ortaya çıkan zatürre, ülkemizde ölüme sebep olan hastalıklar arasında beşinci sırada yer alıyor. Uzmanlar yılın her zamanı uygulanabilen zatürre aşılarının öncelikle hava sıcaklığının yüksek olduğu aylarda yapılmasını öneriyor.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR