Yukarı

Musul'da dehşet görüntüler!

DAEŞ Musul'un El Mişrak bölgesinde bulunan ve binlerce tonluk kimyasal kalıntı bulunduğu düşünülen sülfür üretim santralini ateşe verdi. DEAŞ'ın yaktığı sülfürün görüntüleri ilk kez görüntülendi. Irak'ın en büyük ikinci şehri Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılması için başlatılan operasyon tüm hızıyla sürüyor.

Musul operasyonunun ilk günlerinde, DEAŞ'ın Musul'un El Mişrak bölgesinde bulunan ve binlerce tonluk kimyasal kalıntı bulunduğu düşünülen sülfür üretim santralini patlayıcılarla donattığını ve bölgeyi canlı kalkan olarak kullandığı insanlarla çevrelediğini ortaya çıkmıştı.

DEAŞ, o santrali ateşe verdi ve bölgeye büyük bir kimyasal bulut çökmeye başladı. 10 kilometrelik alanda yer alan ABD üssü de kimyasallardan etkilenince Pentagon bölgedeki tüm Amerikan askerlerine gaz maskesi takmaları talimatını gönderdi.Irak ordusunun Musul operasyonu için cephe açtığı Geyare bölgesinde DEAŞ'ın ateşe verdiği petrol kuyularının havadan çekilen görüntülerini yayımladı. Gelen görüntülerde bölgeden yoğun duman çıktığı görülüyor.

(GERÇEK GÜNDEM)