Yukarı
190530

Bornova'nın ağabeyinden çarpıcı açıklamalar

13 Ekim 2017 12:32

EGE’NİN SESİ/ MUKADDES AYTEMİZ- CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, Bornova’da sona eren mahalle delege seçimlerinin ardından hem seçim sürecini hem de ilçe kongresiyle ilgili detayları EGE’nin Sesi’ne anlattı.

CHP İzmir’de mahalle delege seçimlerinde son haftaya gelindi. Geçtiğimiz Pazar günü delege seçimlerini tamamlayan Bornova’da, sıra ilçe kongresinde. Bornova’nın ağabeyi Nevzat Kavalar, delege seçimlerini, ilçe kongresiyle ilgili detayları ve ilçe başkanlığı adaylığı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Kavalar ile yaptığımız keyifli röportaj:

“YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKTIK”

Bornova’da delege seçimleri nasıl geçti, bu süreci baştan sona anlatır mısınız?

Bizim ilçemizde 400 tane delege seçilecekti. 17 tanesi yönetimden bir de belediye başkanımızla birlikte 18 tane de doğal delegemiz mevcut. Seçimler için 10 Eylül öncesinde bir program hazırladık. Tüm mahallelerimizde ‘seçimlerle ilgili bilgilendirme toplantıları’ adı altında toplantılar düzenledik ve bilgilendirdik. Genel anlamda arkadaşlarımızın da bizlerinde bu seçimlerle ilgili bilgimiz vardı ama o bilgileri tekrar etmek, arkadaşlarımıza ülkenin durumuyla ilgili de bilgi verdik. Onlara delege seçimlerinin çok önemli olmadığını, her zaman söylediğim gibi kazananın kaybedenin bulunmadığı, sadece ilçe kongresinde gelip oy kullanacakları bir seçim olduğunu, birbirimizi kırmanın dökmenin bir anlamı olmayacağını ve böyle bir şeye de müsaade etmeyeceğimiz söyledim.

“ÇOK MÜKEMMEL BİR SEÇİM OLDU”

45 mahallemizdeki seçimler tamamlandı. Hiçbir problem yaşanmadan, en ufak kırgınlık olmadan bitirdik. Yüzümüzün akıyla çıktık. Her zaman söylediğim gibi Bornova örgütündeki arkadaşlarıma teşekkürlerimizi, minnettarlıklarımızı belirtiyorum. Kendileri sağduyulu ve olgun davrandılar.  Çok mükemmel bir seçim dönemi geçirdik.

BORNOVA’DA İLÇE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

İlçe kongre tarihi belli oldu mu?

İlçe kongremizin tarihini belirledik. 2015’deki ilçe kongremiz 6 Aralık’tı. Şimdi ise üç gün öne çekerek 3 Aralık’ta yapacağız.

ADAYLIĞIYLA İLGİLİ NET KONUŞTU

İlçe Başkanlığı adaylığınızla ilgili net bir şey söyleyecek misiniz?

Ben ilçe başkanıyım, görevime devam ediyorum. Bir ilçe başkanı ben ilçe başkanlığını bırakacağım, devam etmek istemiyorum demedikçe göreve devam etmek ister. O anlamda da ben arkadaşlarla görüşüyorum, görüşeceğim. 400 arkadaşımızı toplantıya çağırdık, kendileriyle görüşeceğim. Arkadaşlarımızdan da onay gelirse devam etmek isteriz. Ama şunu da söyleyeyim ilçe başkanı olan kişi ‘ben tekrar aday olacağım’ diye de ortalığa düşmez.

BORNOVA İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN KONUŞULAN O İSİM HAKKINDA AÇIKLANMADA BULUNDU

Bornova’da ilçe başkanlığı için konuşulan Büyükşehir ve Bornova Belediyesi eşli Meclis Üyesi Adnan Hocaoğlu ile ilgili neler söyleyeceksiniz, bu konuyla ilgili bir duyum aldınız mı?

Herkesin aday olmak gibi bir hakkı var. Adnan bizim arkadaşımız, aday olabilir. Gayet doğal bir şey. Ama ben kesin bir adaylık açıklaması olarak bir şey duymadım. Aday olabileceğine yönelik şeyler ve bu konuda arkadaşlarla bir takım görüşmeler yaptıklarını da duyuyorum.

“GÖREVİ BIRAKMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK”

İlçe başkanlığı adaylığı için çevrenizden ve örgüt içinden Aziz Kocaoğlu’na olan yakınlığınızdan dolayı olumsuz tepkiler aldığınız konuşuluyor. Neler söyleyeceksiniz?

Geçen dönem ben il başkanlığına adaydım fakat arkadaşlar Bornova’da ilçe başkanı olmamı istediler, ağabeylik yap dediler. Bende 2 yıl boyunca burada ağabeylik yaptığımı düşünüyorum; Aziz Kocaoğlu’na, Olgun Atila’ya, Asuman Ali Güven’e, Hasan Karabağ’a, Hüseyin Mutlu Akpınar’a. Ben 43 yıldır bu partideyim. Bunlar benim arkadaşlarım. Biz Aziz Bey’le birlikte yönetimde de görev yaptık. Bütün örgütün tamamıyla sıcak bağları olan bir insanım. Kimseye gitmem, etmem herkese yakınım. Aziz Bey’le de yakınım bunu inkar etmem. Her zaman da yakın kalacağız. Arkadaşlarımız neye göre değerlendiriyorlar bilmiyorum. Aziz Kocaoğlu’na yakınım, Olgun Atila’da bana yakın ya da onlar bana yakın. Bunu anlamış değilim. Geçen defa bana ağabeylik yapmamı istemişlerdi. İki yıldır ağabeylik yapıyoruz. Devam etmesini isterlerse devam edeceğiz. Görevi bırakmak gibi bir niyetim yok. Arkadaşlarımızın büyük kısmı bana burada göreve devam etmem gerektiğini söylüyor.

Önümüzdeki hafta Bornova Nikah Sarayı’nda toplantı düzenleyeceğim bütün delege arkadaşlarımızı çağıracağım. Delege arkadaşlarımızla bu toplantıda bütün bunlarla ilgili bir takım şeyleri paylaşacağım. Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Bayraklı'da silahlı kavga: 1 ölü

İZMİR'in Bayraklı ilçesindeki gece kulübü önünde meydana gelen silahlı kavgada Yücel Yağcı (41) yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

Aliağa’da elektrik kesintisi

Şebeke bakımı nedeniyle Aliağa’da planlı elektrik kesintisi yapılacağı duyuruldu. 


Göztepe'de büyük özlem

Spor Toto Süper Lig'de evinde Kayserispor engelini 2-0'lık skorla geçerek kara bulutları dağıtan Göztepe, cumartesi günü karşılaşacağı Trabzonspor'u yenerek aylar sonlar hem seri yakalama...

Karşıyaka hakkını arıyor

İzmir'de yeni stat talebini ilk gündeme getiren kulüp olmasına rağmen kentin stadyum konusunda en mağdur temsilcisi olarak kalan Karşıyaka, kaybettiği gelirlerini istiyor. 


İzmir'de 15 dekarlık alan zarar gördü

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, dün akşam ormanlıkta çıkan yangında 15 dekarlık alanın zarar gördüğü açıklandı. Orman söndürme ekiplerinin önlem için beklediği alanda, yangından önce alkol a...

İzmir'e dijital dönüşüm merkezi kurulacak

CHP tarafından İzmir'de düzenlenen bölge toplantılarının basına kapalı bölümünde, partililerin görüşleri alındı. Yerel seçimlere dair fikirlerin paylaşıldığı toplantıda, CHP'lilerin çoğun...


Başkan Sesli’den Miniklere Armağan

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Bayındır ilçesinde bulunan İlkokulları ziyaret ederek öğrencilere kırtasiye seti armağan etti. Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Bayındı...

Selçuk'ta üzüm festivali coşkusu

Türkiye'nin önemli ihraç ürünlerinden yaş üzümde hasat heyecanı yaşanıyor. Selçuk Gökçealan Üzüm Festivali bu yıl 2. kez coşkuya sahne oldu. Gökçealan Üzüm Festivali'ne Ege Yaş Meyve Se...


Sancak'tan İzmirlilere teşekkür

87.İEF ile ilgili bir değerlendirme yapan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere, tüm İzmirlilere teşekkür etti. ...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Olcay ve Mert Fırat’tan ‘Aşk Şarkıları’

Zuhal Olcay, 30 Eylül’de “Burada Müzik Var” etkinlikleri kapsamında başarılı oyuncu Mert Fırat ile Moda Kayıkhane’de aynı sahneyi paylaşacak. Zuhal Olcay 1989 yılında yayınlanan “Küçük Bi...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Baş ağrınızın nedeni o olabilir

"Kişiler baş ağrısı ile çene eklemi rahatsızlığı arasında ilişki kuramasa da bu bölgede çevre kasların bulunması nedeniyle sık sık baş ağrısı şikayeti görülmektedir." Günümüzde de yine aynı sebepten dolayı dişlere ortodontik tedaviler, restoratif tedaviler yapılabiliyor ancak bu tedavi şekillerinin doğru olmadığı düşünülmektedir" dedi.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR