Yukarı
314217

CHP Dikili'den AKP'li Başkanın açıklamalarına sert tepki: "Çirkin ithamlara sessiz kalmayacağız"

25 Şubat 2021 16:53

Ege'nin Sesi- AKP Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şekerci’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Başkan Tunç Soyer hakkındaki açıklamalarına CHP Dikili İlçe Başkanı Hasan Altıparmak yanıt verdi.

Söz konusu açıklamalarında AKP’li Tahsin Şekerci’nin: ”Tevafuk sayfaları gezerken PKK’nın İzmir iş garantörünün Dikili Muhtarlarımıza tarım politikalarımızı ve büyükşehir yasasındaki değişiklikleri anlattığını gördüm” şeklinde ifadeleri kullandığı iddia edildi.

Bu açıklamalara ise CHP Dikili Belediye Başkanı Hasan Altıparmak sert tepki gösterdi. Açıklamasında CHP’li Hasan Altıparmak: “Dün olduğu gibi bugün de seviyemizden ve terbiyemizden asla taviz vermeyeceğiz. Ancak gelinen süreçte ilimiz İzmir’e ve ilçemiz Dikili’ye hizmette sınır tanımayan, yatırımları ile halkımızın gönlünde taht kuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tunç Soyer’i ve emekçilerimizi de içine alan çirkin ithamlara da sessiz kalmayacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi.

İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMA:

31 Mart yerel seçimlerine AŞKLA İZMİR, AŞKLA DİKİLİ şiarıyla çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda, adaylarımıza ve partimize yöneltilecek engellemelerin ve haksız eleştirilerin farkında ve bilincindeydik.

Bugüne kadar türlü türlü asılsız iftira ve karalama siyasetlerine asla prim, taviz ve cevap vermedik. Ancak gelinen süreçte HAZIMSIZLIK SİYASETİNİN ÇARESİZLİK, CEHALET VE TERBİYE sınırlarının altında kaldığını üzülerek görüyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de seviyemizden ve terbiyemizden asla taviz vermeyeceğiz. Ancak gelinen süreçte ilimiz İzmir’e ve ilçemiz Dikili’ye hizmette sınır tanımayan, yatırımları ile halkımızın gönlünde taht kuran izmir büyükşehir belediye başkanımız sayın mustafa tunç soyer’i ve emekçilerimizi de içine alan çirkin ithamlara da sessiz kalmayacağımızı belirtmek istiyoruz.

Asılsız iftiralar ve iddialara cevaben İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tunç Soyer Döneminde;

- Dikili merkezinde eskiyen ve kaçaklara neden olan içme suyu alt yapısı 54 km’si iletim hattı, toplamda 168 km uzunluğunda içme suyu şebekesi 65 milyon 453 bin liralık yatırım ile yenilenmiştir. Artık binlerce ton su heba olmayacaktır.

- Büyükşehir belediyemiz kayıp kaçağı elektrik aboneliği gibi katlama yaparak tolore etmemektedir. Tam tersine zararına tüketiciye ulaştırmaktadır. Ancak siz elektrik faturalarında kayıp kaçak bedelleri hakkında ne yapıyorsunuz önce bunu açıklayınız?

-Yıllarca yerel idaresi AKP yönetiminde olan Çandarlı beldemizin içme suyu arıtma tesisi 4.000m3/gün kapasiteyle devreye alınacak olup 15 milyon 600 bin lira yatırım yapılmaktadır. Buna ilaveten Çandarlı Göletinin yapım maliyeti 30 yıl boyunca her yıl güncel su fiyatı çarpılarak DSİ genel müdürlüğüne ödenecektir.

- Çandarlı Mahallemiz için 19lt/sn kapasiteli 2 adet, Dikili ilçe merkezi için 15lt/sn kapasiteli bir adet su kuyusu açılmış ve hizmete alınmıştır. Şu an için İZSU Genel müdürlüğünün ilçemize yapmış olduğu toplam yatırım 82 milyon Türk Lirasıdır.

-2014 yılında il özel idaresi tarafından DSİ’ye devredilen ve 4 yıl boyunca çivi dahi çakamadığınız Yahşibey köyü sulama göleti 2018 yılında İzmir büyükşehir belediyesine devredilmiş olup, 15 milyon liralık yatırım ile ülkemizde YEREL YÖNETİMLERİN gerçekleştirdiği ilk sulama göleti projelerinden birisidir. Bu proje sayesinde 65 bin m2 damlama sulama ağı ile 420 çiftçimiz 2022 yılında sulama imkanına kavuşacaktır.

- İlçemiz genelinde 75 bin ton sıcak asfalt, 327 m2 sathi kaplama, 277 bin m2 kilit parke taşı yapılmıştır.

- Pandemi döneminde siz maske dağıtımını beceremezken İzmir Büyükşehir Belediyemiz 3.500 adet gıda kolisi, 20.000 adet maske, 1750 adet iftar yemeği, 1000 adet hijyen paketi, 4500 kg sokak hayvanlarımız için mama, binlerce TÜRK BAYRAĞI VE NUTUK dağıtımı gerçekleştirmiştir?

- Bilmiyor olabilirsiniz ancak araştırmak zorundasınız. İzmir Valiliğine ait ılıca bölgesinde bulunan termal kuyularda şu an reenjeksiyonsuz bir şekilde dereye salıverilme konusunda iktidar partisinin ilçe başkanı olarak ne yapıyorsunuz?

Siyaset hizmet yarışıdır. Arsası Dikili Belediyesince geçtiğimiz dönem tahsis edilen hastane inşaatını ne zaman bitireceksiniz? Hizmet klavye başında değil sahada gerçekleştirdikleriniz ile olur.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA TUNÇ SOYER’İN İLÇEMİZE YAPMIŞ OLDUĞU BUNCA HİZMETE TEŞEKKÜR ETMENİZ gerekir iken iftira siyasetini kendinize rehber edinmenizi DERİN üzüntü ile izliyoruz.

Emekçi kardeşlerimizin alın teri ve emeklerini eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirmek, bunu siyasete alet etmek ise tek kelime ÇARESİZLİKTİR. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Emekçilerimize saldırmaya cüret eden ÇARESİZ ZİHNİYETİN, Oslo’da,  Habur’da kucaklaştıklarının, 7 sene GARA da rehin alınan AZİZ şehitlerimizi nasıl katlettiğinin hesabını vermeye davet ediyoruz.

Arap şeyhleri için milli yas ilan edenlerin şehitlerimiz için nasıl sessiz kaldığını, İstanbul seçimlerini kazanmak uğruna devlet televizyonuna terörist başının kardeşini çıkaranları, Terörist kavramının içeriğinin ne olduğunu bilmediği için sürekli kandırılanların kim olduğunu ise en iyi halkımız bilmektedir.

Kaynamayan tencerenin hesabını vermekten kaçarak, söyleyecek sözü olmayanların, polemikler üzerinden, siyaseti horoz dövüşüne çevirmelerine asla izin vermeyeceğiz. Siyasetin hizmet üreterek emekçinin emeğinin yanında durarak, AŞKLA ve SEVGİYLE nasıl yapıldığını sizlere ÖĞRETECEĞİZ.

Cumhuriyet Halk Partisi Dikili İlçe Örgütü olarak, SİYASETTE SEVGİ VE BARIŞIN DİLİNİN HAKİM OLMASI için dün olduğu gibi bugünde büyük çaba ve uğraşımız kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Başkan Soyer’den sanal koşuya davet

Bu yıl pandemi önlemleri altında sınırlı sayıda atletin katılımıyla düzenlenen Uluslararası 2. Maratonİzmir’in startı yarın sabah Şair Eşref Bulvarı üzerinde verilecek. Maratonİzmir'i #Bi...

Beko: MEB ve Diyanet’te engelli memur açığı neden çok?

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “2021 Ocak istatistiklerine göre ülke genelinde 60 bin 148’i engelli olmak üzere toplam 1 milyon 999 bin 151 memurun görev yaptığı kamu sektöründe, halen...


CHP’li Yücel’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması: “İzmir’den hukuksal mücadele başlatıyoruz”

Cumhuriyet Halk partisi İzmir İl Başkanlığı, İstanbul Sözleşmesinden sabaha karşı yayınlanan bir Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle çıkılmasına karşı sürdürdüğü mücadeleyi, kadın dernekleri ...

Cordelion Taypark Kafe “Turuncu Çember’de”

İzmir’deki işletmelerin salgın sürecine uyumunu kolaylaştırmak ve İzmir’in güvenli biçimde bu süreci atlatmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Turuncu Çember Sertifikası için başvuruda bu...


Büyükşehir’den bebek bezi ve mama desteği

Sosyal belediyecilik çalışmaları ile Türkiye’ye örnek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsiz kalan ya da gelirleri azalan ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Salgının başladığı ilk gü...

Efes Selçuk Belediyesi Ramazan'da dayanışmayı büyütüyor

Efes Selçuk Belediye Meclisi Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun kabul edildiği meclis toplantısında, geçen yılın “dayanışma yılı” olduğunu olduğunun altını...


Soyer: Demokratik dönüşüme ihtiyaç var

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) tarafından düzenlenen “Millet İttifakının Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Önerisi Nedir? Ne değildir?” başlı...

Başkan spor salonunun anahtarını şampiyona teslim etti

Milli cimnastikçi Buçak Şenman’ın şampiyonalara apartmanın bahçesinde hazırlandığını öğrenen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, spor salonunun anahtarını Burçak’a vererek, ‘‘Salonu...


Karabağlar’ın planları meslek odalarına anlatıldı

Karabağlar Belediyesi, revizyon imar planlama sürecini daha sağlıklı yürütmek için Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı bazı odalarla görüş alışverişinde bulundu. Od...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Aysun Kayacı: ''Hakan Ural ile benim oyum bir mi?''

Hakan Ural’ın Kanal İstanbul ve Montrö yorumuna tepki yağarken Ural'ın açıklamaları ile ilgili paylaşımda bulunan Aysun Kayacı, "Hakan Ural'la benim oyum bir mi şimdi?" ifadesini kullandı...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Bağışıklığınız ne kadar güçlü?

Coronavirüsün hızla yayıldığı bugünlerde koruyucu tedbirler kadar bağışıklığı güçlü tutmak çok önemli. Peki vücut direncimizi nasıl artırabiliriz? İşte Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Kayan Tapan’ın önerileri...

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR