Yukarı
374725

Uluslararası örgütlerden Türkiye için kampanya

07 Şubat 2023 10:53

Birçok ülkede Türkiye'ye destek için yardım kampanyaları başlatılırken hangi kampanyaların güvenilir olduğu da tartışma yarattı.

ABD'nin prestijli yayınlarından New York Times gazetesi, yabancı ülkelerden Türkiye'ye yardım yapmak isteyenler için güvenli kanalları derledi.

Vatandaşların Türkiye'ye yardım yapmadan önce kurumların güvenilirliğini sorgulaması gerektiği belirtilen haberde, şeffaflık ve etkinlik gibi kriterlerin etkisine vurgu yapıldı. Haberde, yardım örgütlerinin güvenilirliğinden şüphelenenlerin hükümete bağlı makamlara bildirimde bulunması istendi.

Farklı ülkelerden Türkiye'ye destek göndermek isteyenlerin başvurabileceği başlıca kurumlar şöyle:

BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Türkiye'nin yanı sıra Suriye'de de ihtiyaçlar ve yardım müdahaleleri konusunda yerel makamlarla koordinasyon halinde olduğunu duyurdu.

ABD merkezli sivil toplum örgütü Global Giving, yerel STK'lara vermek üzere yardım topluyor ve Türkiye'de de uzun vadeli desteğe odaklanacağını açıkladı.

Uluslararası Kızılay ve Kızılhaç örgütleri Türkiye'ye acil destek için Afet Acil Yanıt Fonu'na bağış yapılması çağrısında bulundu.

İngiltere merkezli uluslararası yoksullukla mücadele örgütü OXFAM, Türkiye'deki kadın örgütleriyle koordinasyon içinde yardım topluyor.

Uluslararası yardım örgütü CARE, deprem bölgesine gıda, hijyenik malzeme ve çadır gönderilmesi için bağış kabul ediyor.

Doctors Without Borders (Sınır Tanımayan Doktorlar), sağlık çalışmalarına destek için bağış topluyor. İngiltere merkezli Save the Children'a, deprem bölgesindeki çocukların ihtiyaçları için destek olunabilir.

SözcüYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Hamas lideri Haniye, Türkiye'ye geliyor

Hamas lideri İsmail Haniye haftasonu Türkiye'ye gelerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Erdoğan bugünkü AKP grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Hafta sonu Filistin davasını...

Yunanistan da 'Demir Kubbe' kuruyor

Yunanistan Savunma Bakanı Dendias, İran'ın son saldırılarıyla yeniden gündeme gelen İsrail'in hava savunma sistemi Demir Kubbe'ye benzer bir sistem kuracaklarını söyledi. Yunanistan Savu...


ABD'den İran'a yeni yaptırım

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Başkan Joe Biden'ın Kongre üyeleri, ABD müttefikleri ve partnerleriyle İran'a kapsamlı bir cevap verilmesini koordine ettiğini belirtti.

Azerbaycan, Ermenistan'ın açtığı davanın reddini istedi

Hollanda'nın Lahey kentinde BM'nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanında 15 Nisan'da başlayan duruşmalarda, Azerbaycan ve Ermenistan heyetleri sunumlarını yapıyor. Azerbaycan Dışişle...


Teknoloji devi Vietnam'da yatırımı artırmak istiyor

Apple'nın bildirisine ve Vietnam medyasındaki haberlere göre, Cook'un Vietnam'a yaptığı ilk ziyarette Başbakan Pham Minh Chinh ile buluştuğu belirtiliyor.

İngiltere'de sigara satışı kararı: Onlara ömür boyu yasak!

İngiltere’de yeni neslin hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayacak tasarı parlamentoda onaylandı. Buna göre, 2009’dan sonra doğanlara sigara satışı yasaklanıyor.


NYT'nin 'Gazze' yönergesi ortaya çıktı: 'İsrail'in yaptıklarına soykırım, işgal demeyelim'

Analiz, 24 Kasım itibarıyla New York Times'ın İsraillilerin ölümlerini 53 kez, Filistinlilerin ölümlerini ise yalnızca bir kez "katliam" olarak tanımladığını ortaya çıkardı. İsrail saldır...

Türkiye'nin tepkisine rağmen Yunanistan plandan vazgeçmedi

Yunanistan İyon ve Ege Denizi'nde birer deniz parkı oluşturmayı planladığını açıklaması, Ankara-Atina hattında son dönemde yaşanan bahar havasına gölge düşürdü. Yunanistan, biyolojik çeşi...


Japonya'dan İsrail'e çağrı... Saldırılardan kaygılı

Dışişleri Bakanlığının açıklamasına göre, 25 dakika süren görüşmede Kamikawa, gerilimleri şiddetle kınadıklarını yineledi ve Orta Doğu'daki mevcut gidişatın İsrail ve İsrail halkının yanı...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Aşkın Nur Yengi: Bu maaşla emekli olamam

"10 bin TL ile yaşamak zorunda kalırsam emekli olamam" diyen şarkıcı Aşkın Nur Yengi, mesleğini yapmaya devam edeceğini söyledi. Bir zamanlar vokalistliğini yaptığı Sezen Aksu'nun son dön...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Ağız kanseri teşhisinde lolipop yöntemi

Araştırmacılar lolipopun ağız kanseri teşhisini hızlandırabileceğini, hatta sigara içen veya çok miktarda alkol tüketen kişiler gibi en fazla risk altında olan kişilerde tümör taraması için kullanılabileceğini umuyor.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR