Yukarı
398160

CHP’li Ednan Arslan: CHP’de Sosyal, Çevreci, Eşitlikçi Belediyecilik Var

23 Şubat 2024 10:54

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan; İzmirli bazı siyasetçilerin CHP’yi hedef alan açıklamalarına tepki göstererek, “Kendi adaylarını tanıtmayı bırakmışlar partimizin adayları ile ilgileniyorlar. Demek ki kendi adaylarının anlatılacak hiçbir yönleri yok.” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, iktidarın CHP’li Belediyelerin başarısını kıskandığının altını çizerek, “Asla sahip olamayacakları bir anlayışa ve kadroya sahibiz. İzmir’in kültürünü, doğasını, insanını; sosyal, bilimsel, şeffaf ve adaletli belediyecilik anlayışı ile koruyup geliştirerek, iktidarın tüm engellerine karşın geleceğe taşıyan liyakatli kadrolarımızı kıskanarak yapılan açıklamalar bizleri ancak gururlandırır. İktidar mensubu bazı İzmirli siyasilerin açıklamalarını da bu şekilde değerlendiriyoruz.” dedi.  Arslan’ın açıklamaları şöyle;

İKTİDAR RANTÇI VE ÇEVRE DÜŞMANI

“İzmir Büyükşehir Belediyemizin, 31 Mart seçimlerinden halkımızın tam desteği ile zaferle çıkacağından şüphe duymadığım değerli Dr. Cemil Tugay’ın şehrimize kazandırdıkları ve kazandıracaklarını; iktidar temsilcilerinin anlayamaması oldukça doğal. Çünkü onlar bilimden, adaletten, sosyal belediyecilikten uzak; rantçı, estetikten uzak, çevre düşmanı ve yandaşlarını önceleyen bir belediyecilik anlayışına sahip. Haliyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Dr. Cemil Tugay’ın güzel İzmir’e kazandırdığı değerleri anlayamıyorlar.”

CHP’DE SOSYAL, ÇEVRECİ, EİŞTLİKÇİ BELEDİYECİLİK VAR

CHP Belediyeciliğini madde madde anlatan Arslan, İktidarın yanlış politikalarını eleştirdi aradaki farklara dikkat çekti.

“CHP belediyeciliği;

- ÇED raporları ile yandaşın işini görüp doğayı katletmek, ülke kaynaklarını yabancılara peşkeş çekmek, vergi borcu silmek, önlem almayarak kazalara sebep olmak, insanlarımızın hayatını karartmak değil; ne pahasına olursa olsun ülkenin çıkarlarını savunmak, doğaya ve insana zarar verecek her türlü projenin karşısında olmaktır.

- Orman arazilerini imara açmak değil, Kent Ormanları kurmaktır.

- Gençleri gerici bağnaz tarikatların eline bırakmak değil; Bilim merkezleri kurarak özgürleştirmektir.

- Emeklilerimizi, yaşlılarımızı kaderine terk edip sadece seçim zamanı hatırlamak değil; onlar için üniversite kurmak, sağlık merkezleri oluşturmaktır.

- Birtakım yandaşlar zengin olsun diye uçuk kaçık hesapsız projelerle körfezin doğasını bozmak değil; doğayı önceleyen Güneş enerjisi santralleri, tohum merkezleri, geri dönüşüm merkezleri kurmaktır.

- Halkı rant uğruna betona ve dikey yapılaşmaya boğmak değil; nefes alabilecekleri parklar, bahçeler, bisiklet yolları, yeşil alanlar oluşturmaktır.

- Ülkenin ekonomisini uçurumdan aşağı atıp vatandaşı yalnız bırakmak değil; girişimcilik merkezleri ile yerel üreticiyi desteklemektir.

- Sosyal yaşantıyı yasaklar ve engeller ile baltalamak değil; sanat merkezleri, stüdyolar, atletizm ve spor merkezleri kurmak, engelleri ortadan kaldırmaktır.

- En önemlisi de algı oyunlarıyla, bize oy vermezseniz hizmet gelmez diye halkı tehdit etmek değil, toplumun her kesimine eşit ve adaletli yaklaşmak, iktidar engellemeye çalışsa bile hizmet götürmektir.

İşte bunları hiçbir zaman içselleştirememiş kimselerin CHP belediyeciliğine, Adaylarına, Kadrolarına söyleyecekleri sözler; sadece kendi yetersizliklerini dışa vurur.”

İfadelerini kullan Arslan, açıklamasını şöyle noktaladı;

GÖSTERMELİK ZİYARETLER VE TAKİYE

“Kendi adaylarını tanıtmayı bırakmışlar partimizin adayları ile ilgileniyorlar. Demek ki kendi adaylarının anlatılacak hiçbir yönleri yok.

Zaten kendi adayları parti logolarını kullanmaktan bile imtina ediyor.

Göstermelik kordon ziyaretleriyle yaşam tarzına herhangi bir müdahalede bulunmayacaklarını vaat ediyorlar.

Keşke İzmirlilere yaşam tarzlarına müdahale etmeyeceğiz takiyeleri yapacaklarına iktidar oldukları illerdeki insanların yaşamın önündeki engelleri kaldırsalar.

CHP İLE HALK DAHA MUTLU

21 yıllık iktidarlarının sonucunda, ülkede kazalar, cinayetler, doğa katliamları, suç örgütleri, terör eylemleri, uyuşturucu baronları, ekonomik krizler, diplomatik krizler almış başını gidiyorken; iktidarın İzmir temsilcilerine tavsiyemiz CHP belediyeciliğini kıskanmayı bırakıp bizden ders alarak ülkemizin sorunlarını çözmeye çalışmalarıdır.

Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yönetimindeki Büyükşehirlerde illerde ve ilçelerde insanlar daha özgür ve daha mutlu. Yenilikçi, demokratik değişim politikamızı, iktidarın anlamasını zaten beklemiyoruz.”Yorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Gaziemir’de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Gaziemir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, belediyenin düzenlediği çocuk etkinlikleri, kortej ve Yeni Türkü konseriyle coşkuyla kutlandı.  Başkan Ünal Işık, “Ulu Önderimiz Mu...

Bornova’da Atatürk Oratoryosu heyecanı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi’nin kurduğu Çağdaş Yaşam Çocuk Korosu ve Bornova Belediyesi  işbirliğiyle gerçekleştirilecek Atatürk Oratoryosu, 28 Nisan Pazartesi gü...


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kınık'ta Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kınık’ta da büyük bir coşku ile kutlandı.

Efes Selçuk tarım politikaları çalıştayına ev sahipliği yapacak

Efes Selçuk Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin iş birliği ile “Anadolu Çevre Tarihi Söyleşileri” tarafından düzenlenen Osmanlı Anadolusu’nda Krizl...


Chp İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: Vaad Kopya; Sonuç Fiyasko

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, vergisiz telefon düzenlemesi ile telefon alan çok sayıda öğrenciye para iadesinin yapılmadığını açıkladı. Kılıç, “CHP’nin vaatlerini kopyalayıp y...

İzmir AKS Ambulans Servisi ekibi Konya’da hayat kurtardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı AKS Ambulans Servisi, bir hastayı Niğde’ye naklettikten sonra Konya yakınlarında trafik kazası ihbarı aldı. Sağlık personel...


Çocuk Başkan Koltuğa Oturdu, Talimatı Verdi

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Vali Kazım Paşa İlk Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Masal Yeken’e bıraktı.

Karşıyaka’nın çocuk başkanı park ve barınak istedi!  

Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu 10 yaşındaki Esma Yıldız’a bıraktı. Başkanlık görevini devralan Yıldız’ın ilk talebi o...


Başkan Tugay’ın emanet ettiği koltukta şarkılı mesaj

İzmir’de 23 Nisan coşkusuİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Alya Ada Nizamoğlu’na...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Demet Akalın'ın başı kiracısıyla dertte

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, evinde 5 bin TL kiraya oturan kiracısıyla yaşadığı sorun nedeniyle isyan etti. Akalın, kiracısının 'Programda benden bahsetti, zam yapacaktım vazgeçtim' demesin...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Siyah nokta neden olur, temizleme nasıl yapılır?

Siyah nokta, cilt foliküllerinin tıkanması sonucu oluşuyor. Kötü bir görünümün yanı sıra temizlikten uzak bir görüntüye neden olan siyah noktaları temizlemek için cildini günde en az iki kez temizleyerek gözeneklerini açık tutabilir, cildin yağ ve kirlerden arınmış olması siyah noktaların oluşumunu azaltabilirsiniz.

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR