Yukarı
404935

Özel'den hakimin dinlenme odasına cephanelik dizmesine tepki

30 Mayıs 2024 12:42

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur'un, dinlenme odasında 13 tabanca ve yedi uzun namlulu silah sergilemesine tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyal Demokrasi Derneği tarafından düzenlenen "21'inci Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik" paneline katıldı.

Özgür Özel, panelin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İzmir Adliyesi’nde hakim olan Oktay Tabur’un, lüks marka araç kullanması ve adliyenin dinlenme odasında silahlarını sergilemesine tepki gösteren Özel, şu değerlendirmelerde bulundu:

-Türkiye'de elbette tüm yargı mensuplarını töhmet altında bırakmak istemeyiz. Ama Türkiye'de seyyar giyotinler var. Birilerinin talimatı ile mahkeme mahkeme gezdirilen ve adaleti katleden giyotinler var. 

-Rahip Brunson için Sayın Erdoğan, 'Bu can bu bedende durdukça o buradan gidemez' dediğinde ya da Amerika'ya seslenerek 'Ver papazı, al papazı' diyerek hepimizin de anladığı şekilde Fethullah Gülen'in vermezseniz Brunson'ı vermeyiz dedikten sonra Amerikan Başkanı'nın bir telefonuyla, rahip Brunson özel jetle kendisini Oval Ofis'te buldu. 

 

-Türkiye'de kimin hapse gireceğine bizim dünya liderimizi, hapisten kimin çıkacağına dünyanın öbür liderleri karar veriyor.

-Bu kararların altına imza atanlar hepimiz adına karar veriyor gibi yapıyorlar, ama aslında talimatları yerine getiriyorlar. O talimatları yerine getirirken görünün o ki sadece aldıkları maaşla yetinmiyorlar.

-Altındaki Türkiye'de satılan en pahalı araba, ki sorulan soruya borsada kazandım demiş, o araba Türkiye'de satılan en pahalı arabadır ve bir hakimin altında. 

-Duvardaki silahlar ise devlete güveni tesis etmesi gerekenlerin kendisini devlet adına, hepimiz adına silah taşıması gereken, onlar silah taşıyınca bizim taşımamamız gereken kolluk kuvvetlerinin zimmetli silahlarının 15 katını duvarda sergilemektedir. Uzun namlulu silahlar dahil... 

-Bunlar birilerinden aldıkları talimatı yerine getirerek, birileri adına orantısız, kanunsuz ve anayasa dışı güç kullanarak, altlarında pahalı arabaları, arkalarında uzun namlulu silahlarıyla hepimize meydan okuyorlar.

- Bu görüntü demokrasi meselesi değildir; bu bir başkaldırı meselesidir. Orada başkaldıranlardan, onun başını kaldıranlardan cesaret alan kifayetsiz muhteristir.

-Bir gün daha o koltukta oturursa, bir gün daha HSK tarafından ihraç talebiyle disiplin soruşturması başlatılmazsa Adalet Bakanı Yılmaz Tunç nasıl kendi koltuğunda oturacaktır. HSK'nın harekete geçmesi, gereğini yapması gerekiyor.

"ÖLÜM SON ÇARE DEĞİLDİR"

Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sokak hayvanlarını uyutmaya dair açıklamasına ilişkin soruya yanıt şu yanıtı verdi:

-Bir sonraki adımı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sunacağı kanun teklifinde görmemek isteriz. Bir sonraki adımın ne olduğu belli.

-Ama bu bir sonraki adımla kimse kimseyi tehdit etmesin. O bir sonraki adıma psikolojik ve toplumsal bir zemin hazırlanmasın. 

-Yapılacak iş bugüne kadar devlet iradesiyle bir an önce yapılması gereken ve ertelenen kısırlaştırılma kampanyasının 81 ilde 973 ilçede bir an önce başlatılmasıdır.

-Kaynak yok diyenlere kendi milletvekillerinin dört yıl önce altına imza attıkları Meclis’in araştırma komisyonu raporunun 101. sayfasının hatırlatıyorum ‘Hayvan Hakları Fonu’ kurulması gerekiyor.

-Bu fona vergilerden katkı yapılması gerekiyor. Bu fonla da bir kısırlaştırma yapılması gerekiyor. Ölüm son çare değildir. 

-Ölüm denince bu topraklarda herkesin tüyleri diken diken olur ‘Allah geçinden versin’ denilir. Ölümün vadesini öne çekmek fanilerin işi değildir. Birilerinin kararıyla bu topraklarda milyonlarca canın katledilmesine asla izin vermeyiz.

"KİM VARSA HESAP VERMELİDİR"

"MHP'nin içindeki bazı odaklar CHP'yle kavga etmek istiyorlar. Çünkü MHP, CHP ile kavga etmediğinde içeride bir sorun daha görünür oluyor" diyen Özel, "Onlar düşman yaratmak, kavga etmek ve ilgiyi oraya toplamaya çalışıyorlar. Benim ilgim ise başkentin orta yerinde torbacılara vurdurulan Sinan Ateş'in evlatlarıdır, eşidir ve o cinayeti üstünü sadece bir ittifak ya da bir partinin içi karışmasın, tartışmalar olmasın diye cenazeyi yerde bırakan anlayış ile mücadele ediyorum. Benle kavga ederek sorumluluklarını gizleyemezler. Bir büyük camiayı, bir partiyi bütün olarak töhmet altında bırakmamak için o partide konuyla ilgili kim varsa hesap vermelidir" ifadelerini kullandı.

OLCAY KILAVUZ'UN GÖREVİNE SON VERİLMESİ

Eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevine son verilmesine ilişkin de konuşan Özel, "Sayın Yerlikaya'nın ziyaretinden sonra veya evvelsi gün görevden alma gerçekleşti. Görevden alma, partinin grup danışmanlığı görevine son verme bir hesap sorma biçimi değildir. Hesabı hepimiz adına mahkemeler sorar" dedi.

SözcüYorumlar

Bu haberde yorum bulunmamaktadir.

Yorum Ekle


Diğer Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Adalet Yürüyüşü mesajı

Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yüryüşü’nün 7. yılı için paylaştığı mesajda bazı mağdur isimleri tek tek sayarak, “7 yıl önce olduğu gibi bugünde, adaleti arayan herkesin ve her kesimin yanınd...

Araçla yolu kapatan şahıs adliyeye sevk edildi

Dün akşam saatlerinde üzerinde ’SMA’ yazılı araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü trafiğe kapatan Resul Can Çatı isimli şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şahıs e...


Davutoğlu, TikTok akımına Mercedes ile katıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, sosyal medyadaki "Arabanız çok güzelmiş, ne iş yapıyorsunuz?" akımına katıldı. Mercedes marka aracından inen Davutoğlu "Doların 2.79 TL olduğu dön...

Bahçeli'nin bayram mesajında 'yumuşama' tepkisi: 'Gayeleri boş, gayretleri boşunadır'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'yumuşamadan memnunum' açıklamalarından kısa süre sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'yumuşama' tepkisi geldi. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Er...


CHP ve İYİ Parti arasında ipler gerildi: 'İstesek İYİ Parti'den CHP'ye en az 10 vekil gelir'

CHP ve İYİ Parti arasında ipler gerildi. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, tv100'den Cansu Canan Özgen'e "Biz istesek en az 10 milletvekili İYİ Parti'den CHP'ye gelir ama bizim derdi...

Meteoroloji açıkladı... Sıcak havaya mola: Dereceler düşüyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 15 Haziran Cumartesi gününe ilişkin hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli yağışın etkili olacağı ...


Bayram trafiği başlarken işlem yapılan sürücü sayısı açıklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6-14 Haziran tarihleri arasında 2 milyondan fazla aracın durdurulduğunu açıkladı, durdurulan araçlardan yaklaşık beşte birine işlem yapıldı. İçişleri Bakanı...

AKP'den CHP ile ittifak açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Özel-Erdoğan görüşmesine ilişkin "Ne biz politikalarımızı savunmaktan vazgeçeceğiz, ne onlar bizi eleştirmekten vazgeçecekler, ne de bir ittifak kuracağız" dedi.


''Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur tutuklandı!''

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yazar Eylem Tok ve ölümlü kazaya sebebiyet veren oğlu Cihantimur Tok'un ABD'de tutuklandığını duyurdu. İstanbul Eyüpsultan’da 1 Mart 2024'de saat 23.50 sıraları...

SOSYAL MEDYA


MAGAZİN

Deniz Akkaya'nın kızı devlet korumasına alınmıştı... Babasına teslim edildi

Deniz Akkaya'nın bir süredir Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına olan 16 yaşındaki kızı, dün akşam baba Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Deniz Akkaya, geçen ...

TEKNOLOJİ

EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ

Bilimsel araştırma: Günde 2-3 kahve içmek...

Yapılan bir araştırma günde 2 ile 3 bardak kahve tüketmenin insan sağlığına çok büyük katkıları olduğunu gözler önüne serdi. Bilim insanları yapılan kapsamlı araştırmada kahve tüketiminin bazı ciddi hastalık risklerini çok ciddi bir oranda azalttığını tespit etti... 

ÇOK YORUMLANANLAR

ÇOK OKUNANLAR